Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu Fundstrat
Thomas Lee, analityk Fundstrat

Thomas Lee reprezentujący fundusz Fundstrat Global Advisors twierdzi, że Bitcoin może czterokrotnie zwiększyć swoją wartość jeszcze przed końcem 2019 roku i osiągnąć poziomy 40 tysięcy dolarów korzystający z rosnącego zainteresowania rynkiem kryptowalut. Popularny byk z Wall Street zawarł swoją prognozę dla kursu BTC w nocie skierowanej do klientów, datowanej na początek tygodnia.


Bitcoin zyska 400% dzięki FOMO – strachowi przed pominięciem

Zdaniem Lee, najważniejszą psychologiczną barierą dla Bitcoina jest obecnie poziom 10 tysięcy dolarów. Jeżeli ten zostanie pokonany, ma wywołać gigantyczny „strach przed pominięciem” (z ang. FOMO) i zachęcić duży odsetek inwestorów do zakupu najstarszej z kryptowalut. W efekcie napędzi to zakupy BTC i wywinduje kurs cyfrowego aktywa do poziomu 40 tysięcy dolarów jeszcze przed końcem roku.

Przedstawiciel Fundstrat jest znany ze swoich śmiałych i pozytywnych prognoz dotyczących kursów kryptowalut. W 2018 roku zakładał, że przed jego upływem Bitcoin będzie testował 25 tysięcy dolarów. Miniony rok przyniósł jednak dominację niedźwiedzi i straty rzędu 80%. W 2019 kondycja BTC oraz altcoinów jest zdecydowanie lepsza. Od początku roku najstarsza z kryptowalut zyskuje 150% dodając nominalnie ponad 5 tysięcy od momentu dynamicznego wzrostu na początku kwietnia.

Bitcoin wzrost wartości BTC
Bitcoin silnie zyskiwał od pierwszych dni kwietnia 2019

Zima na BTC dobiegła końca. Napięcia geopolityczne będą wspierać kryptowaluty

Optymistyczne prognozy Thomasa Lee, podziela również Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital, który uważa, że przed Bitcoinem przełomowy okres i kluczowe 18 miesięcy rozwoju. Jego zdaniem kryptowaluty mogą dołączyć do grona aktywów traktowanych jako bezpieczne przystanie w trakcie rynkowej niepewności – tę napędza wojna handlowa, luzowanie polityki przez banki centralne oraz niewiadoma w sprawie Brexitu. Co więcej, halving sieci BTC zbliża się wielkimi krokami, co historycznie również przekładało się na aprecjację cen.

“W ciągu następnych od 12 do 18 miesięcy będziemy mieli idealną sytuację dla bitcoina. Zaistnieje wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w tym samym czasie. Banki centralne będą zmuszone do pewnych obniżek stóp procentowych (…). Te wydarzenia [ostatecznie] doprowadzą bitcoina do ultra-byczej pozycji.” – komentował Pompliano.

Zobacz również: Bitcoin z celem wynoszącym 14 tys. USD. Kurs BTC wygląda mocno na rynku futurestokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here