bitcoinJamie Coutts opublikował ciekawe spostrzeżenia na platformie X (dawnym Twitterze). Dotyczą one m.in. transakcji odnotowanych w sieci czołowej kryptowaluty, a także wzrostu ilości jej inwestorów długoterminowych. Pod tymi dwoma względami Bitcoin osiągnął niedawno historyczne maksima. 

BTC z nowymi rekordami

Mimo utrzymującej się bessy na rynku wirtualnych walut znany analityk zauważył, że dwa wskaźniki dot. BTC dotarły w ostatnim czasie do nowych poziomów. Ekspert pracujący w Bloomberg Intelligence zwrócił uwagę na to, iż największa z kryptowalut doznała wzrostu pod względem przeprowadzanych w niej transakcji. Obok Jamie Coutts wspomniał również o wzroście ilości długoterminowych posiadaczy Bitcoina nazywanych HODLerami. Mimo to mediana wartości każdej transakcji spadła o 98,4% w ciągu ostatnich 3 lat, co według niego jest najniższym poziomem od 2013 r. 

Znaczenie Bitcoin Ordinals

Wspomniany ekspert omówił także to, w jaki sposób Bitcoin Ordinals, które pozwalają użytkownikom na osadzanie dodatkowych danych w poszczególnych satoshi (mniejszych częściach BTC), zdominowały aktywność w sieci czołowej kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W jego opinii jest to coś więcej niż chwilowa moda. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi od Dune Analytics tzw. bitcoinowe inskrypcje wygenerowały ponad 56 mln dol. opłat transakcyjnych w sieci BTC. 

Advertisement

Według analizy przeprowadzonej przez Jamie’ego Couttsa Bitcoin znajduje się obecnie pod presją braku globalnej płynności. 

Tymczasem globalny spadek płynności (podaży pieniądza i bilansów banków centralnych) spowolnił, ale nadal jest głęboko ujemny. Dopóki to się nie odwróci, Bitcoin raczej nie pójdzie wyżej. Prawdopodobnie niżej” – zaznaczył ekspert z Bloomberg Intelligence.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.