Naga Markets
bitcoin-btc
Bitcoin. Źródło: unplash.com/@harrisonkugler

Bitcoin porusza się obecnie w okolicach 20 tys. dol., a wielu analityków rynkowych przewiduje co najmniej 6-miesięczny handel bokiem. Wśród osób, które zakładają ożywienie na wykresie BTC pod koniec br., wymienić możemy, chociażby Mike’a McGlone’a – starszego stratega ds. towarów z Bloomberga. Zauważył on, iż obecne wskaźniki wykazują podobne sygnały dna bessy, co w 2018 r. 

Bitcoin odrobi straty w ciągu 6 miesięcy

Wielu analityków z rynku kryptowalutowego spodziewa się, iż czołowa wirtualna waluta może handlować bokiem przez co najmniej pół r. Obecnie BTC porusza się w okolicach 20 tys. dol., a liczni handlowcy uważają, że Bitcoin może oscylował w pobliżu tej linii przez kilka następnych miesięcy. Do grona osób, które prognozują wzrost kursu największej z kryptowalut na koniec 2022 r., należy Mike McGlone. Strateg ten podzielił się swoimi przewidywaniami z obserwatorami na Twitterze. 

Analizując dane z Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI) oraz 50-tygodniowe i 100-tygodniowe średnie kroczące dla ceny BTC, zauważył on pewną zależność z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r. 

Obecne wskaźniki wykazują podobne sygnały dna bessy jak kilka lat temu. Podkreślił on również, że poprzedzały one silne odbicie w pierwszej połowie 2019 r. 

NED

BTC na drodze do największej z hoss w historii

Choć Bitcoin potaniał o 70% od swojego szczytu wszech czasów, Mike McGlone zakłada, iż w przyszłości kryptowaluta ta z pewnością pobije rekord w wysokości 68,7 tys. dol. za monetę. To by oznaczało ponad 3-krotny wzrost od aktualnych poziomów cenowych. 

Według stratega z Bloomberga Bitcoin jest na dobrej drodze do największej z hoss w historii. Zakłada on przy tym, że adopcja BTC będzie dalej się pogłębiała. 

Analityk ten poszedł w ślady kolegów z branży, porównując krach na kryptowalutach do bańki internetowej, która utorowała drogę do rozwoju firmom tj. Amazon, czy eBay.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jastrzębia polityka Fedu a pogłębiające się spadki 

Tegoroczny krach na rynku wirtualnych walut został wywołany zróżnicowanymi czynnikami. Bitcoin oraz inne kryptowaluty, jako ryzykowne aktywa zareagowały na serie podwyżek stóp proc. przez amerykańską Rezerwę Federalną, będące próbą walki z inflacją waluty fiducjarnej. 

Zdaniem Mike’a McGlone’a do odbicia różnych klas aktywów może dojść wówczas, gdy Fed poluzuje swoją jastrzębią politykę monetarną. Zakłada on również, że podwyżka z czerwca br. była tą ostatnią w br. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułAkcje górników Bitcoina mocniej w górę. Przychody z kopania BTC jednak ostro w dół
Następny artykułBitcoin pokona dolara, twierdzi Tim Draper. Kryzys jak z 1929 roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here