Naga Marketsbitcoin płonieNotowania najpopularniejszej kryptowaluty podczas wczorajszej sesji urosły o ponad 10%. Jednocześnie akcje spółki Apple notują silną przecenę. Skąd wynika to porównanie? Nie od dziś rynkowi eksperci uważają, iż między rynkiem kryptowalut, a amerykańskimi spółkami technologicznymi istnieje silna korelacja. Niedawno spadek w sektorze technologi był w branży finansowej tłumaczony tegoroczną bessą na rynku krypto.


Zobacz również: Koparki kryptowalut przyczyniły się do wzrostu liczby szkodliwych programów o 1500%

Bitcoin skorelowany z FAANGiem?

– Ponieważ akcje spółek technologicznych, głównie grupy FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google) znajdą się pod presją sprzedających. Kryzys w FAANG szkodzi właścicielom Bitcoinów – powiedział współzałożyciel Fundstrata Tom Lee.

logo AppleDziś akcje Apple spadły do ​​najniższego od dziesięciu miesięcy poziomu. Wszystko za sprawą sądu niemieckiego, który zakazał sprzedaży niektórych starszych iPhone’ów, gdyż naruszają one patent o nazwie Qualcomm. Dodatkiem do złych wiadomości była projekcja firmy Rosenblatt Securities, która przewiduje spadek iPhone’ów o 4 mln ze względu na słabnący popyt na rynku.

Bitcoin (BTC) odnotowuje silny wzrost. Ma to związek z Applem?
stooq.pl

Analitycy uważają, iż na indeksie FAANG pojawił się tzw. krzyż śmierci (death cross), który jest uważany za dość dokładnego prognostyka rynku niedźwiedzi – pojawia się, gdy krótkoterminowa średnia krocząca akcji przebija średnią długoterminową.

Pomimo rynku niedźwiedzia na rynku krypto, Bitcoin odnotował lepsze wyniki od Apple od stycznia 2018 roku, mimo że Apple i sektor technologiczny osiągnął rekordowe poziom podczas bezprecedensowej hossy na amerykańskim rynku akcji w tym roku.

Jeśli w ten sposób notowania Bitcoina zachowują się podczas bessy na rynku akcji, to co się stanie, gdy „władzę” przejmą byki w przyszłym roku?

Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, twierdzi, że Bitcoin będzie rósł w ciągu następnych trzech lat, gdy „inwestorzy instytucjonalni będą wskakiwać na pokład krypto-popychadła i tym samym wzrośnie jego popularność.” Allaire dodał, że „BTC odgrywa bardzo istotną rolę i ma szansę stać się nie-państwowym zasobem wartości.”

Zobacz również: Chiny tworzą własnego Bitcoina (BTC), zdominuje dolara?

Co więcej Allaire uważa, że tokenizacja aktywów finansowych jest w rosnącej tendencji, która nabierze prędkości w najbliższej przyszłości – a to zapewni przetrwanie całego rynku kryptowalutowego i jego dalszy rozwój.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here