Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraBitcoin (BTC), największa na świecie kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej wyznaczyła wczoraj nowe maksima (8390 USD) na poziomach widzianych ostatnio w lipcu 2018 roku, według danych z giełdy Bitstamp. Jednak dzień zakończył się spadkiem, a wyprzedaż kontynuowana jest także dziś.

Duże zlecenie przyczyną wyprzedaży?

Ostatnie dni przyniosły sporą zmienność na Bitcoinie. Na początku tygodnia byliśmy świadkami silnego wzrostu, a koniec tygodnia przynosi jego korektę, gdzie na giełdzie Bitstamp całość wzrostów została zniesiona.

Wraz z wahaniami notowań zmienia się także kapitalizacja rynkowa nie tylko Bitcoina, który dominuje, ale kryptowalut ogólnie. W ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty spadła o ponad 10 mld USD. Jednakże w okresie 7-dniowym,  BTC pozostaje “na plusie”, bowiem kapitalizacja wzrosła o 14 miliardów dolarów przy dużej zmienności i sporach rynkowych dotyczących jego prawdziwej ceny.

Przyczyny wyprzedaży można przypisać dużym zleceniom sprzedaży likwidującym liczne pozycje stop-loss i wywołującym ogólną panikę wśród traderów. W rzeczywistości zlecenie sprzedaży na giełdzie Bitstamp wielkości 3645 BTC (26,8 mln w USD), zostało zrealizowane około godz. 02:00 UTC 17 maja i mogło być jedną z głównych przyczyn silnego osunięcia notowań.

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) - wykres 15-minutowy - 17 maja 2019 | Bitstamp
Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres 15-minutowy – 17 maja 2019 | Bitstamp

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Powrót ponad poziom 7 tysięcy dolarów

Pomimo znacznej wyprzedaży, która na giełdzie Bitstamp skierowała notowania BTC pod poziom 6200 USD, kurs odrabia straty i powrócił już do poziomu 7200 USD. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, knot dzisiejszej świecy testuje kanał średnich EMA 10/20, który od marca br. dobrze sprawdza się roli dynamicznego wsparcia.

Zobacz też: Brexit: Theresa May ustąpi w czerwcu ze stanowiska premiera?

W przypadku zakończenia korekty pojawi się szansa ponownego ataku na maksima przy 8400 USD. Wraz z potencjalnym wzrostem notowań Bitcoina, zyskiwać powinien także szeroki rynek kryptowalut.

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) - wykres dzienny - 17 maja 2019 | Bitstamp
Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres dzienny – 17 maja 2019 | Bitstamp


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here