Naga Marketspękająca moneta bitcoinBitcoin (BTC) w ostatnich dniach nie radzi sobie najlepiej. Wczoraj jego notowania osunęły się w okolice 7430 USD, a dziś wyprzedaż jest kontynuowana. Minima sesji na giełdzie Bitstamp znalazły się na poziomie 6785 USD, a poziomy takie ostatnio odnotowano w maju br. Spadki pojawiają się wraz z nowymi działaniami chińskiego banku centralnego, który ostrzega przed ryzykiem związanym z handlem i emisją kryptowalut.

Centrala Chińskiego Banku Ludowego w Szanghaju poinformowała, że ​​zajmie się rosnącymi przypadkami nielegalnej działalności związanej z wirtualnymi walutami. Bank ostrzegł również inwestorów, aby nie mylili kryptowaluty z technologią blockchain, cyfrową księgą, która stanowi podstawę wielu kryptowalut, w tym popularnego Bitcoina.

Nie tylko bank centralny Chin ostrzega przed kryptowalutami, jak informował Mirosław Wilk, ostrzeżenie wydała także Wiodąca Grupa ds. Eliminowania Ryzyk dot. Finansów z Shenzen, ważnego centrum biznesowego i technologicznego zlokalizowanego na południu Chin.

Spadek optymizmu po wypowiedzi prezydenta Xi

Bitcoin w ciągu dwudniowego rajdu pod koniec października znacznie zyskał, a do tej aprecjacji przyczynił się sam Prezydent Chin – Xi Jinping, który powiedział, że jego kraj powinien przyspieszyć rozwój technologii blockchain.

Jak się jednak okazuje, mówiąc o rozwoju technologii blockchain, Xi miał raczej na myśli własną wirtualną walutę Państwa Środka, a nie już obecne, w tym Bitcoina. Stąd spadek optymizmu i osunięcia notowań najstarszej kryptowaluty, podsycane dodatkowo ostrzeżeniami PBOC.

Zobacz też: Funt szterling (GBP) ulubionym typem Goldman Sachs na I kwartał 2020 roku

Bitcoin tracił dziś ponad 10%

Spadek kursu Bitcoina w relacji do dolara (BTCUSD) sprawił, że najstarsza kryptowaluta znalazła się dziś na poziomach sprzed pół roku. Osunięcie od zamknięcia wczorajszej sesji, do dołka (sprzed godz. 16-tej) przekroczyło już 10%. Trwałe wybicie wsparcia w obrębie 7430 USD będzie natomiast wskazywało na potencjał do kontynuacji trendu spadkowego.

Wykres dzienny BTCUSD; notowania z giełdy Bitstamp | 22.11.2019 r.
Wykres dzienny BTCUSD; notowania z giełdy Bitstamp | 22.11.2019 r.

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here