Naga MarketsWedług Pantera Capital kryzys podaży bitcoina może mieć duży wpływ na cenę cyfrowej waluty. Powodem ma być decyzja PayPala, która to firma wchodzi na rynek kryptowaluty.

  • PayPal wykupuje ponoć dziś 70 proc. wszystkich nowych BTC.
  • Zdaniem Pantera Capital może to doprowadzić do uformowania się nowej bańki na kryptowalutach.

Kryzys podaży Bitcoina

W niedawno opublikowanym raporcie firma inwestycyjna z rynku kryptowalut Pantera Capital stwierdza, że niedobór bitcoinów na rynku leży u podstaw niedawnego wzrostu ceny i że większość nowo powstałych BTC jest kumulowana już przez PayPal.

Przypomnijmy, że amerykańska firma płatnicza zaczyna umożliwiać swoim klientom płacenie za towary i usługi w BTC. Ma to „już ogromny wpływ” na rynek, jak twierdzi Pantera, dodając, że PayPal przejmuje około 70 proc. wszystkich nowych BTC, jakie są w obiegu.

Pantera twierdzi:

„Kiedy uruchomiono [usługę] PayPal, wolumen [na giełdach] eksplodował. Wzrost na itBit oznacza, że ​​w ciągu czterech tygodni od uruchomienia [usługi] PayPal skupuje już prawie 70 proc. podaży nowych bitcoinów”.

Według Pantery, dane sugerują, że PayPal i Cash App razem wykupują niemal wszystkie nowo wyemitowane bitcoiny.

PayPal napędzi nową bańkę na rynku kryptowalut?

PayPal uruchomił swoją usługę handlu kryptowalutami w USA na początku tego miesiąca, umożliwiając tym samym swoim klientom handel do 20 000 USD tygodniowo. Usługa zostanie wdrożona w skali całego świata na początku 2021 roku.

Przypomnijmy, że ten globalny operator z rynku płatności w sieci ma 300 milionów aktywnych użytkowników, co sprawia, że ​​jego wejście na rynek cyfrowej waluty jest ważnym krokiem w adopcji.

Pantera twierdzi, że kupowanie bitcoinów jest teraz o wiele łatwiejsze niż podczas ostatniej hossy w 2017 roku. Oprócz PayPal, sprzedaż detaliczną na rynku bitcoina i innych walut cyfrowych oferują dziś Cash App i Robinhood.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here