Naga MarketsbitcoinAmerykański ekonomista Nassim Nicholas Taleb – uważa, że bitcoin nie chroni przed inflacją. Co więcej, twierdzi on, iż kryptowaluta ta nie jest zabezpieczeniem w żadnym tego słowa znaczeniu. Aby potwierdzić swoje racje, poprosił on użytkowników Twittera o wskazanie choć jednego rozsądnego argumentu, który potwierdziłby to, że on sam jest w błędzie. Finalnie dodał, iż żaden komentarz go dotąd o tym nie przekonał.

  • Choć jeszcze kiedyś nastawienie Nassima Nicholasa Taleba do bitcoina nie było aż tak negatywnie nacechowane, od jakiegoś czasu jego wypowiedzi na temat BTC nie są przychylne
  • Autor  książki „Czarny Łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem” stwierdził niedawno, że kryptowaluta ta nie może być zabezpieczeniem przed inflacją
  • Podczas jednego z wywiadów dla Squawk Box emitowanego niedawno w CNBC nazwał on ją także piramidą finansową

Bitcoin pod ostrzałem

Znany amerykański ekonomista, filozof i inwestor Nassim Nicholas Taleb zaczął dość mocno atakować najstarszą kryptowalutę w ostatnim czasie. Postanowił nawet podjąć na jej temat debatę z użytkownikami Twittera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal próbuję uzyskać odpowiedź odnośnie do tego, w jaki sposób BTC może stanowić zabezpieczenie przed inflacją, skoro wzrósł o 1 000% w okresie, gdy inflacja wynosiła 1-3%? Gdzie leży powiązanie między BTC a koszykiem towarów, które będę konsumował w przyszłości? zwrócił się do swoich obserwatorów.

Analityk ten doszedł do wniosku, iż żadna z kilkuset zamieszczonych odpowiedzi nie przekonuje go do tego, że bitcoin może chronić przed utratą wartości czegokolwiek.

Odniesienie do limitowanej podaży BTC

Zdaniem Nassima Nicholasa Taleba wartość rzadkich rzeczy również może spadać. Pisząc to, chciał podkreślić, iż ograniczona ilość bitcoinów nie świadczy jeszcze o tym, że mogą one stanowić skuteczne zabezpieczenie.

Ekonomista ten jako przykład zasobu, który w pewnym okresie stracił swoje właściwości antyinflacyjne, podaje złoto. Obok przyznaje jednak, iż jedyną zaletą tego kruszcu jest niska zmienność oraz zastosowanie przemysłowe.

Na koniec dodał żartobliwie, że faktycznie mógłby dostrzec powiązanie między bitcoinem, a inflacją pod warunkiem, iż byłby pod wpływem substancji halucynogennych. Wypowiedzi te nawiązywały do kwestii poruszonych w trakcie programu Squawk Box na antenie CNBC. Wtedy to analityk ten porównał najstarszą kryptowalutę do piramidy finansowej.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here