Naga Markets
Bitcoin (BTC) nie wyznaczy dna przed ponownym testem 28 500 USD uważa Arthur Hayes (BitMEX)
Arthur Hayes

Współzałożyciel giełdy kryptowalut BitMEX Artur Hayes podzielił się ciekawą prognozą podczas swojej ostatniej analizy. Jego zdaniem, bitcoin (BTC) wyznaczy dno dopiero po ponownym teście poziomu 28 500 USD.

Rosnąca inflacja pozytywna dla notowań bitcoina

Hayes wychwala kryptowaluty jako „ostatni wolny rynek na ziemi”. Wyjaśnił, że dzięki „rozmyślnemu” drukowaniu pieniędzy duże banki i rządy są w stanie uchwycić ceny innych aktywów na „politycznie korzystnym poziomie”.Następnie przyznaje, że chociaż kryptowaluty znacznie spadły w ostatnich tygodniach, Rezerwa Federalna jeszcze nawet nie podniosła stóp procentowych. Dlatego podejrzewa, że na rynkach będzie rzeź, gdy nadejdzie spodziewana marcowa podwyżka stóp.

Współzałożyciel BitMEX wyraził jednak wątpliwości co do tego, czy Fed rzeczywiście jest w stanie podnieść stopy bez wysadzania rynków.

— Jeśli Fed publicznie oświadczył, że zmniejszy wielkość swojego bilansu, to jak może utrzymać swoje zobowiązanie do ochrony emitentów korporacyjnych. Rynek otworzył oczy na tę niekonsekwencję, a rentowności zaczęły nieznacznie wybijać w górę – powiedział.

Hayes przewiduje, że Fed zdecyduje się kontynuować łagodną politykę monetarną z powodów politycznych, mimo iż twierdzi inaczej. Jak pokazuje historia, wiadomości o rosnącej inflacji wydają się być pozytywne dla notowań BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Hayes dostrzega kolejny kluczowy poziom dla bitcoina przy 28 500 USD. W okolicach tego poziomu wypadało dno w lipcu zeszłego roku. Jeśli poziom ten zostanie przełamany, oczekuje on poziom zostanie przekroczony, spodziewa się wyprzedaży, która może spowodować powrót BTC do 20 000 USD, gdzie plasowały się szczyty z 2017 roku.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here