Naga Markets
Arthur Hayes, były prezes BitMEX
Arthur Hayes, były prezes BitMEX

Według Arthura Hayesa Bitcoin nie ustanowi nowych szczytów w 2023 r. Mówiąc to, założyciel giełdy BitMEX wycofał się ze swojej poprzedniej prognozy dot. trajektorii cenowej BTC. Uważa on natomiast, że większe ożywienie na wykresie czołowej kryptowaluty może pojawić się w 2024 r. Spekuluje on, iż poziom 70 tys. dol. za Bitcoina zostanie przekroczony w przyszłym r. 

Bitcoin nie ustanowi nowego ATH w 2023 r., spekuluje były CEO BitMEX-a

Amerykański przedsiębiorca, a także współzałożyciel i były prezes giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX – Arthur Hayes nie jest już tak optymistycznie nastawiony do ceny, jaką może osiągnąć BTC w tym r. 38-latek wycofał się ze swojej wcześniejszej prognozy mówiącej o tym, że Bitcoin wzniesie się ponad swój rekord z listopada 2021 r. Czołowa kryptowaluta ustanowiła swoje ATH w okolicy 68,7 tys. dol. Od tamtej pory jej wartość znacznie spadła. Dotychczasowy dołek na wykresie BTC odnotowany w trakcie bessy z 2022 r. wyniósł nieco poniżej 16 tys. dol. za monetę. Kurs Bitcoina zanurkował do podobnych okolic również w styczniu br., jednak w kolejnych miesiącach doznał on widocznego odbicia. 

Przez ostatnie tygodnie największa z kryptowalut handlowała bokiem. Wahania na Bitcoinie pozostają stosunkowo niewielkie, a emocje na rynku neutralne. 

Kurs BTC zdobędzie nowe szczyty w 2024 r. 

Arthur Hayes należy do grona osób, które wiążą duże nadzieje na wzrosty na Bitcoinie napędzane emocjami związanymi z Halvingiem. To cykliczne wydarzenie wpisane w mechanizm czołowej wirtualnej waluty sprawia, że nowe BTC trafiają wolniej do obiegu. Wszystko z uwagi na to, iż nagroda, jaką otrzymują górnicy za każdy nowo wydobyty blok, ulega podziałowi na pół co każdy 210-tysięczny blok wydobyty w sieci Bitcoina. Dzieje się to więc mniej więcej co 4 lata. 

W jednym z niedawno udostępnionych podcastów założyciel BitMEX-a oznajmił, że w jego opinii największa z kryptowalut zacznie zbliżać się do poziomów powyżej linii 70 tys. dol. dopiero w przyszłym r. 

Ten sam przedsiębiorca jest byczo nastawiony także do 2025 r. i 2026 r. W jego opinii przez te lata hossa na Bitcoinie może być podtrzymywana. Wzrosty nie będą jednak trwały w nieskończoność. Arthur Hayes ostrzegł swoich słuchaczy przed rosnącymi napięciami geopolitycznymi. Wobec tego jego zdaniem aktywa kryptowalutowe są zagrożone możliwością pojawienia się kolejnej bessy w latach 2025-2026. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.