Naga MarketsBitcoin BTC nie uniknie regulacji, uważa gubernator szwedzkiego banku centralnegoBitcoin (BTC) oraz inne kryptowaluty nie unikną nadzoru regulacyjnego, uważa prezes szwedzkiego banku centralnego. Dlaczego? Chociażby ze z tego względu, że nadzory będą reagować na popularność zjawiska jakim są kryptowaluty.

Bitcoin i kryptowaluty na celowniku regulatorów

— Kiedy coś staje się wystarczająco duże, w grę wchodzą sprawy takie jak interesy konsumentów i pranie brudnych pieniędzy – powiedział w poniedziałek Stefan Ingves, gubernator Riksbanku.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Jest więc dobry powód, by sądzić, że [przepisy] się pojawią – skomentował Erik Thedeen, szef szwedzkiego organu nadzoru finansowego. Według niego, oczywiste jest, że potrzeba jakiejś formy regulacji kryptowalut.

Kryptowaluty bez wątpienia stały się “duże” i zyskują coraz większą adopcję także wśród instytucji i banków z Wall Street. Wciąż jednak mogą być wykorzystywane przez przestępców, chociażby do prania brudnych pieniędzy.

Zajęcie się ryzykiem prania pieniędzy, które stanowią kryptowaluty, jest „bardzo ważną kwestią”, która będzie wymagała pracy transgranicznej, powiedział szwedzka minister rynków finansowych Asa Lindhagen.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Stany Zjednoczone również rozważają regulacje. Jak powiedział Randal Quarles z Rezerwy Federalnej, potrzeba jednak czasu na wypracowanie odpowiedniego podejścia, zanim zostaną stworzone ramy nadzoru.

Szwecja podejmuje dość intensywne wysiłki na rzecz opracowania cyfrowej waluty swojego banku centralnego. Nie chce bowiem, by po wycofaniu gotówki jako formy płatności jej miejsce zajęły kryptowaluty. Jak szacował wcześniej gubernator Riksbanku, e-korona może zostać wyemitowana za około 5 lat.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here