Naga Marketsbitcoin-btc-Salwador
Protest przeciwko ustawie dot. bitcoina w Salwadorze. Źródło: Twitter/@ElMundoSV

„Bitcoin jest zbyt niestabilny, przypomina grę na loterii, a do tego służy elitom do prania brudnych pieniędzy” – takie i wiele innych komentarzy padło w ostatnim czasie z ust niektórych mieszkańców Salwadoru. Na początku ubiegłego miesiąca kraj ten uznał tę kryptowalutę za prawny środek płatniczy. Choć informacja ta przez wielu została odebrana w sposób pozytywny, okazuje się, że nie każdy Salwadorczyk popiera taką inicjatywę. 

  • Mała grupa osób protestujących wyszła na ulicę Salwadoru, by wyrazić swój sprzeciw wobec statusu nadanego najpopularniejszej kryptowalucie
  • Salwadorski Ruch Oporu i Rebelii uważa, że bitcoin dużym biznesmenom, jako narzędzie do prania pieniędzy
  • Zdaniem członków społeczności kryptowalutowej bunt wobec BTC godzi w rozwój tego kraju, prowadząc do jego ograniczenia, a nawet cofnięcia
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin krytykowany przez niektórych Salwadorczyków

Na początku czerwca br. Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który postawił najstarszą kryptowalutę na tej samej półce, co dolara amerykańskiego, jako prawny środek dokonywania płatności na swoim terytorium. Projekt ustawy został wówczas przegłosowany przez 62 z 84 kongresmenów. Choć inicjatywa zapoczątkowana przez salwadorskiego prezydenta Nayiba Bukele spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony wielu osób, nie każdy mieszkaniec Salwadoru podziela te same poglądy. Pewna grupa nazywająca siebie Ruchem Oporu i Rebelii postanowiła wyjść na ulicę, by głośno wyrazić swój sprzeciw wobec „adoracji” bitcoina. 

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że członkowie tego stowarzyszenia złożyli propozycję uchylenia ustawy związanej z BTC. Uważają oni bowiem, iż kryptowaluta ta może przynieść korzyści tylko niektórym dużym biznesmenom, zwłaszcza tym powiązanym z rządem w procesie prania brudnych pieniędzy. 

Społeczność kryptowalutowa komentuje zachowanie protestujących

Mimo iż wzmianki o buncie przeciwko bitcoinowi ze strony mieszkańców Salwadoru pojawiły się w mediach, w rzeczywistości była to jedynie garstka osób. Ukazuje to chociażby fotografia załączona przez jednego z obserwatorów protestu.

invest

Inny użytkownik Twittera stwierdził, że smutno jest patrzeć na to, jak ludzie chcą ograniczyć i cofnąć swój kraj w rozwoju. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here