Naga Marketsmoneta BitcoinNajstarsza z kryptowalut w trakcie środowej sesji umacniała się o niemal 5%, nieudolnie testując poziom 12 tys. USD. W czwartek Bitcoin ponownie otwiera się pod okrągłym pułapem, którego wzmożone testy mogą sugerować większą aktywność kupujących. Na rynku altcoinów w skali ostatnich 24 godzin najlepiej radzą sobie Binance Coin zyskujący ponad 10% oraz Monero zarabiające 4%.


Kurs BTC odbije dzięki FOMO? Bitcoin z szansą ponownego podejścia pod tegoroczne maksima

Zdaniem Tomasza Rozmusa z giełdy Tokeneo, zbliżająca się końcówka tygodnia może przynieść ciekawe zmiany na rynku kryptowalut, o czym świadczy duża aktywność rynku pod poziomem 12 tys. USD. Jak zauważa, inwestorzy nadal akumulują pozycję w okolicach 8-10 tys. USD licząc na kupno po lepszych niż obecne cenach, przy utrzymaniu się jednak presji wzrostowej i budowanemu wokół niej FOMO (z ang. fear of missing out) sami dołączą do popytu przy obecnych poziomach cenowych napędzając rajd wzrostowy:

„Końcówka tygodnia i sam weekend może być bardzo interesujący na rynku krypto. Bitcoin nie zwalnia i coraz śmielej „zaznacza” obecność przy 12 tys. USD. Silne wzrosty poparte są równie silnym wolumenem na ostatniej fali. Niestety pozostałe walory nie mają już się tak dobrze. Przy takim stanie rzeczy pojawia się szansa, że Ci co jeszcze „czekają” na BTC po 8 lub 10 tys. USD popadną w euforie a zarazem „strach” przez utratą szansy na załapanie się do pędzącego ku północy składu pociągowego i napędzą sami popyt” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash.

Bitcoin na wykresie dziennym jest obecnie wyraźnie blokowany przez poziom 12 tys. USD, ma to być jednak tylko krótkoterminowy przystanek przed testem 13 tys. USD i tegorocznych maksimów. Oczywiście istnieje ryzyko odwrócenia tego scenariusza, w takim przypadku kurs BTC musiałby jednak osuwać się poniżej 11 tys. USD.

Bitcoin testuje 12 tys. USD. Kurs BTC D1

Altcoiny niemrawo – najlepiej radzą sobie Binance Coin i Monero

Sytuacja na rynku altcoinów w porównaniu do sesji środowej jest raczej niemrawa. Większość głównych tokenów albo traci albo przesuwa się w okolicach wczorajszych cen. Tendencję wyłamują jedynie Binance Coin oraz Monero, w przypadku których obserwowane są najsilniejsze wzrosty.

Kryptowaluta giełdy Binance zyskuje drugą sesję z rzędu i wybija poziom 30 USD, testując najwyższe poziomy od połowy lipca. W tym samym czasie Monero podchodzi pod poziom 97,5 USD, który testowany był w pierwszej połowie lipca. Co prawda czwartek przynosi delikatną korektę, jednak XMR nadal utrzymuje się w okolicach sesyjnych maksimów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here