Naga MarketsbitcoinChoć BNY Mellon przedstawia siebie, jako pierwszy międzynarodowy bank, który pozwolił własnym klientom na dokonywanie operacji z wykorzystaniem wirtualnych walut, jedna z firm do niego przynależnych nie ma pozytywnego zdania o bitcoinie. W opinii kierownika ds. rozwiązań walutowych w Insight Investment kryptowaluta ta nie jest odpowiednia dla większości inwestorów instytucjonalnych.  Francesca Fornasari zwróciła szczególną uwagę, na wysokie wahania cenowe BTC, niską płynność oraz wyzwania związane z zarządzaniem, a także ryzykiem ESG.

Bitcoin i jego wady 

Francesca Fornasari twierdzi, że BTC może nie być odpowiednie dla większości inwestorów instytucjonalnych! Zwróciła ona uwagę m.in. na silne wahania cenowe tej kryptowaluty. W połowie kwietnia br. kurs bitcoina ustanowił ATH ponad poziomem 64 800 USD za monetę. Od tamtej pory jego wartość zmniejszyła się o połowę. Tak wysoka zmienność może nie być atrakcyjna dla niektórych firm.Innym problemem, o którym wspomniała Francesca Fornasari, jest ryzyko ESG, w którego skład wchodzą elementy związane ze środowiskiem, społeczną odpowiedzialnością i ładem korporacyjnym. Wśród wad BTC wymieniała ona również wysokie koszty ponoszone przy dokonywaniu transakcji. Według danych z BitInfoCharts 21 kwietnia br. średnia opłata transakcyjna w sieci tej kryptowaluty przekroczyła 62 USD. Obecnie jest to około 10 USD.

Nasze stanowisko jest sceptyczne, jeśli chodzi o zdolność bitcoina do przejęcia roli środka płatniczego – podkreśliła.

W opinii firmy Insight Investment wyżej wymienione czynniki są mocnymi przeszkodami na drodze do powszechnej adopcji najstarszej kryptowaluty. Dlatego też ona sama nie handluje BTC.

Insight Investment kibicuje altcoinom

Jak się okazuje, firma znajdująca się pod skrzydłami BNY Mellon, ma nadzieję na wzrost liczby kryptowalut, które rzucą rękawicę bitcoinowi. Insight Investment chciałby, aby transakcje przeprowadzane w wirtualnych walutach były szybkie i tanie, a przy tym wymaga mniejszej zmienności pod względem cenowym oraz niższego zużycia energii.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here