Naga MarketsBitcoin BTCBitcoin od rozrysowania tegorocznych szczytów stracił na swojej wartości już ponad 30%. Fakt ten jest niezaprzeczalny, jednak wytłumaczenie powodów deprecjacji spadków największej cyfrowej waluty i utraty dynamiki wzrostowej w drugiej połowie roku okazuje się jednak o wiele trudniejsze. Według jednych stoją za tym nowe kontrakty ICE, według innych niedźwiedzie sygnały analizy technicznej, a zdaniem firmy Indexica będącej dostawcą usług analitycznych i danych winowajcą jest ogólny rozwój ekosystemu kryptowalutowego.


Bitcoin spada nie przez analizę techniczną i nie przez ICE, a przez rozwój konkurencji

Analitycy JP Morgan w październiku komentowali, że wdrożone przez Interncontinental Exchange (ICE) nowe kontrakty terminowe na Bitcoina spowodowały dynamiczne spadki kryptowaluty w ostatnich miesiącach. Jednak według danych prezentowanych przez Indexica, głównym czynnikiem miał być ogólny rozwój ekosystemu kryptowalutowego. Zgodnie z raportem podsumowującym okres pomiędzy 1 sierpnia i 1 października, deprecjacja BTC była wywołana głównie rosnącą konkurencją.

Bitcoin dane
Źródło: Indexica, Bloomberg

Winowajcą są więc inne kryptowaluty oraz nowe technologie wykorzystujące blockchain. Zespół badawczy Indexica ustalił, że rozmowy prowadzone pomiędzy wsparciem projektu R3 przez Mastercard w celu rozwoju nowego systemu płatniczego wykorzystującego rejestr rozproszonych bloków jest silnym czynnikiem napędzającym wzrost branży i jednocześnie spadki BTC.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Zak Selber, dyrektor wykonawczy Indexica stwierdzał, że Bitcoin jest wrażliwy na rozwój konkurencji, co jest kolejnym sygnałem dojrzewanie tego rynku. Do tej pory BTC zyskiwał dzięki porównaniom do tradycyjnego pieniądza oraz tradycyjnych aktywów takich jak złoto – obecnie rolę tę coraz częściej przejmują inne kryptowaluty.

“Gdy Bitcoin podrósł wszystko może wpłynąć na jego cenę, podobnie jak w przypadku złota i walut G10. Bitcoin stał się częścią finansowego krajobrazu i dojrzał, w związku z czym jest o wiele bardziej podobny na wahania rynkowej koniunktury” – twierdzi Selbert.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here