Naga Marketsmoneta BitcoinKońcówka weekendu przyniosła kolejne, silne osłabienie najstarszej z kryptowalut. Bitcoin tracił w niedzielę kilkaset dolarów i osuwał się poniżej poziomu 3600 dolarów, wybijając ważne wsparcie i testując poziomy obserwowane ostatni raz niemal miesiąc temu, w połowie grudnia. Spadki BTC wywołały reakcję łańcuchową rynku kryptowalut, wywołując spadki również wśród innych cyfrowych tokenów.


Bitcoin zmierza w kierunku 3300 dolarów?

Od okresu przedświątecznego Bitcoin poruszał się w wąskiej konsolidacji pomiędzy poziomem 3700 i 4300 dolarów. Miniony weekend przyniósł jednak wybicie wspomnianej strefy i otwiera drogę do dalszej deprecjacji – pierwszy przystanek znajduje się już na 3300 dolarów. Poziom ten pełni istotną rolę, gdyż cena nie znajdowała się niżej od półtora roku i gdyby został wybity, mógłby wywołać kolejną falę spadków:

kurs bitcoina 14.01
Kurs Bitcoin (BTC) wybija istotne wsparcie, opuszcza konsolidację i zatrzymuje się w okolicach 3600 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Tam gdzie traci Bitcoin, tracą też inne kryptowaluty. W przeciągu ostatnich 24 godzin o niemal 6% osuwa się Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoin (LTC). Najsilniejszą deprecjację w gronie 10 największych kryptowalut notuje Bitcoin SV (ponad 10%):

Notowania kryptowalut
Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Niskie obroty weekendowe głównym powodem spadków?

Doszukując się powodów niedzielnej wyprzedaży Bitcoina, analitycy skupiają się przede wszystkim na niskich obrotach (wolumenie) BTC i ETH, który był obserwowany na większości dużych giełd w przeciągu ostatnich dni.

Sprzedaż w momencie, w którym rynek wykazuje niski wolumen, może wywołać dynamiczniejsze spadki nawet bez silniejszej presji podażowe. Brak oporu ze strony kupujących może spowodować, że rynek będzie narażony na wyraźniejszą deprecjację w perspektywie krótkoterminowej.

Josh Rager, inwestor kryptowalutowy sugeruje na Twitterze, że jeśli wolumen rynku cyfrowych aktywów nie wróci do normy w nadchodzących dniach, spadek ceny BTC do poziomu 3 tysięcy dolarów jest wysoce prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że zlecenia zakupu na giełdach kryptowalutowych kumulują się właśnie poniżej tego poziomu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here