Naga MarketsBitcoin (BTC) nie będzie magazynem wartości, uważa Tom JessopInwestorzy mają nadzieję, że Bitcoin stanie się „magazynem wartości”, ale największa kryptowaluta jest nadal bardzo zmienna, powiedział Tom Jessop, szef Fidelity Digital Assets (FDAS), podczas czwartkowego szczytu Reuters Global Investment Outlook Summit 2020.

  • Bitcoin może jedynie aspirować do miana magazynu wartości
  • Wysoka zmienność  BTC uniemożliwia mu działanie jako niezawodny sposób magazynowania wartości 
  • Notowania BTC/USD oscylują w okolicach 19 tysięcy dolarów

Bitcoin jako magazyn wartości

– Używamy słów„ “potencjalny magazyn wartości”, ponieważ Bitcoin jest nadal niezwykle zmienny i pod żadnym względem być może nie przywdziałby płaszcza prawdziwego magazynu wartości – powiedział Jessop, którego firma, jednostka Fidelity Investments, oferuje kryptowaluty usługi handlowe i powiernicze dla firm i korporacji finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Jessop dodał, że chociaż zmienność Bitcoina uniemożliwia mu działanie jako niezawodny sposób magazynowania wartości, „aspiracyjnie” może nim być i „to jeden z powodów, dla których tak wielu inwestorów myśli teraz konstruktywnie o tej przestrzeni”.

W październikowym raporcie dotyczącym kapitalizacji rynkowej Bitcoina, FDAS zauważył, że ze względu na nieskorelowany charakter BTC, kapitalizacja rynkowa kryptowalut ma wystarczająco dużo miejsca na wzrost.

– W świecie, w którym wzorcowe stopy procentowe na całym świecie są bliskie zeru lub poniżej zera, koszt alternatywny braku alokacji do Bitcoina jest wyższy – zauważono w raporcie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pierwszy dzień grudnia dla Bitcoina wiązał się z wybiciem nowego szczytu, chociaż sesja ostatecznie zamknęła się 4,71 proc. pod kreską. Jak na razie bykom na BTC/USD nie udało się jeszcze odrobić tej straty.

Kluczowe wsparcie na tym walorze pozostaje w okolicach poziomu 17000 USD za 1 BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here