Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinW trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina osuwały się o ponad 13%, reagując negatywnie na przesłuchanie przedstawicieli Facebooka przez senacką komisję bankową USA w sprawie projektu kryptowalutowego Libra. W środę kurs BTC chwilowo pogłębiał spadki i testował najniższe poziomy od miesiąca, spadając w okolice 9200 dolarów. W przeciągu 24 godzin dwucyfrową deprecjację notują również Litecoin, Ethereum, czy Bitcoin SV.


Bitcoin i kryptowaluty „zgrillowane” przez amerykańskich polityków. Co dalej z kursem BTC?

Po posiedzeniu senackiej komisji bankowej w sprawie planów Facebooka co do rozwoju projektu kryptowalutowego Libra, media powiązane z cyfrowymi walutami informowały, że „Bitcoin został zgrillowany” przez polityków. W reakcji na negatywne komentarze po godzinie 18:30 na rynku pojawiły się silne zlecenia sprzedaży, które zepchnęły notowania poniżej 10 tysięcy dolarów, wywołując ostatecznie jednodniowy spadek o ponad 13%.

„Rynek potrzebował zaledwie 1 godziny i 4 min aby sprowadzić cenę z 10540 do 9490 USD. Przyczyną spadków cen były przesłuchania przedstawicieli Facebooka w komisji senackiej dotyczącej kryptowaluty Libry. Rozmowy pomiędzy przedstawicielami Facebooka a senatorami ciężko nawet nazwać dyskusją czy porównać do jakiegoś panelu, w którym jedna ze stron wysłuchuję drugą. To był zmasowany atak mający na celu zaszkodzić projektowi” – komentuje w środowym programie Crypto Flash prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus.

Patrząc na wykres Bitcoina widać, że wtorkowe spadki były najsilniejszymi od czerwca, kiedy kurs BTC testował poziomy nad 13 tysiącami dolarów. W efekcie silnej deprecjacji kryptowaluta wybijała ważną strefę wsparcia wzmacnianą dodatkowo przez 50-okresową średnią ruchomą. Zamknięcie pod 50 EMA, pierwsze od lutego bieżącego roku, może zdecydowanie przyspieszyć dynamikę spadków, a pierwsze lokalne wsparcia rysują się na 9 tys. USD (maksima z maja) oraz 7,5 tys. USD (dołki z czerwca).

Bitcoin silnie tracił we wtorek i wybijał strefę wsparcia. Kurs BTC/USD D1
Bitcoin silnie tracił we wtorek i wybijał strefę wsparcia. Kurs BTC/USD D1

Dash, Monero, EOS, Bitcoin SV, Ethereum i Litecoin tracą ponad 10%. Altcoiny na czerwono

Dynamiczna deprecjacja notowań Bitcoina pociągnęła za sobą również główne altcoiny. Najsilniej w skali ostatnich 24 godzin tracą Dash (16,4%), Monero (14%), EOS (13%), Bitcoin SV (13%), Ethereum (11,8%) oraz Litecoin (10,3%), w efekcie czego łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego spada do poziomu 250 miliardów dolarów, tracąc kilkadziesiąt miliardów w ciągu zaledwie dwóch dni.

Spojrzenie na sytuację altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

Kryptowaluta sieci Ethererum testowała kolejny raz w tym miesiącu poziomy poniżej 200 dolarów i najniższe pułapy cenowe od maja. Co prawda kurs ETH na razie utrzymuje się nad psychologiczną barierą, siła podaży jest jednak coraz silniejsza. W tym samym czasie Litecoin spada poniżej 80 dolarów i także testuje dołki z maja. Kolejna istotna strefa wsparcia jest zlokalizowana na wysokości 65 dolarów, gdzie wypadają najniższe poziomy z kwietnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here