Naga MarketsBitcoin BTC najlepszym magazynem wartości, ale bardzie lubię ethereum ETH, powiedział Mark CubanMark Cuban, miliarder, właściciel zespołu Dallas Mavericks wierzy, że bitcoin (BTC) jest najlepszym sposobem przechowywania wartości na rynku. Twierdzi jednak, że bardziej lubi ethereum (ETH).

Bitcoin jako magazyn wartości, a ethereum użyteczną kryptowalutą

Miliarder stwierdził, iż największą zaletą bitcoina jest to, że, że ma „zerową konkurencję” jako magazyn wartości (SOV).— BTC jest tym, czym jest. Najlepszy SOV na rynku… Nie jest lekarstwem na żaden system finansowy. To nie jest zabezpieczenie przed niczym. Jego użyteczność będzie napędzana bardziej przez sieć lightning niż cokolwiek innego, a jej wartość będzie napędzana przez podaż i popyt. Nic w tym złego. Ludzie kupujący złoto robią DOKŁADNIE to samo… [Moim zdaniem] BTC stało się jak złoto, magazyn wartości, który jest teraz religią – powiedział Cuban.

Chociaż bitcoin jest uznawany przez Cuban za najbardziej wartościowy składnik aktywów na rynku, to uważa on, że platforma inteligentnych kontraktów ethereum (ETH) i rozwiązania Layer-2 (L2) mają większą użyteczność niż BTC. Rozwiązania L2 to protokoły zbudowane na blockchainach takich jak ETH w celu zwiększenia przepustowości transakcyjnej.

— Bardziej lubię ETH/L2 i nie ma sensu dyskutować o trylemacnie, halvingu czy inflacji. Podoba mi się to bardziej, bo widzę nieograniczoną liczbę aplikacji, które na zawsze zmienią świat biznesu/konsumenta. Aby z nich skorzystać, musisz kupić ETH/L2. BTC nie ma takiego przyciągania popytu – stwierdził.

Zdaniem Cubana, platformy inteligentnych kontraktów (smart contracts) walczą o przyciągnięcie zdecentralizowanych aplikacji i użytkowników.

— Wszystkie inteligentne łańcuchy kontraktów i tak naprawdę WSZYSTKIE blockchainy toczą wojnę na śmierć i życie, aby wygrać te aplikacje. Wiele z nich przegra. Będzie to również OGROMNA WYGRANA dla BTC. Kiedy warte wiele miliardów dolarów blockchainy staną się prawie nieaktywne, wiele osób dostrzeże BTC i ETH jako bezpieczne schronienie. BTC będzie bezpieczną przystanią dla kryptowalut – powiedział Cuban.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here