Naga Marketspieczatki regulacje i zasadyMimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już ponad 10 lat, to rynek ten wciąż uznawany jest za stosunkowo młody. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, iż waluty cyfrowe wykorzystują technologię blockchain a jak powszechnie wiadomo, nowoczesne technologie stanowią niezwykłe wyzwanie i to nie tylko dla konsumentów, ale również (albo przede wszystkim) dla ustawodawców.


Jak zwykle w tego typu przypadkach bywa, legislacja nie nadąża bowiem za rozwojem technologii, co poniekąd może tłumaczyć dość spokojną adopcję cyfrowych aktywów wśród szerszego społeczeństwa. O istnieniu Bitcoina nikogo nie trzeba już przekonywać. Już w 2017 roku mówiły i rozpisywały się o nim bowiem największe media (i to nie tylko branżowe) na całym świecie. W praktyce jednak, sama wiedza o istnieniu BTC nie przekłada się na jego użyteczność w codziennym życiu.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) może wkrótce kosztować 45 tys. PLN! Kiedy Ethereum TO THE MOON?

Sytuacji tej nie ułatwia z pewnością obecny poziom regulacji walut wirtualnych. Bez wątpienia jedno z największych wyzwań stanowi fakt, iż BTC i inne kryptowaluty są aktywami globalnymi. Mimo to, wiele krajów wprowadza swoje, indywidualne regulacje. Zdaje się jednak, że jest to problem, który w końcu trafił na podatny grunt i już wkrótce może zostać rozwiązany.

Czytaj również: Prezes Banku Anglii: LibraCoin może podlegać „najwyższym standardom” globalnych regulacji

Bloomberg donosi bowiem, że międzynarodowa grupa zadaniowa Financial Action Task Force przygotowuje zalecenia w zakresie zwalczania prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu za pośrednictwem kryptowalut. Z doniesień tych wynika, że już w najbliższy piątek ma pojawić się raport ujawniający, w jaki sposób rządy powinny nadzorować wirtualne aktywa.

Nowe regulacje miałyby objąć giełdy kryptowalut oraz depozyty i fundusze hedgingowe operujące na rynku kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStalprodukt z rekomendacją KUPUJ od Haitong Bank. Cena docelowa w dół o 250 zł
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/AUD, CAD/JPY, EUR/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here