Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Wskaźniki techniczne, które w długim terminie sugerowały utrzymywanie się popytu na najstarszą z kryptowalut zaczynają odwracać swoje wskazania. Potencjalnie może to sugerować intensyfikację presji sprzedażowej i ewentualną deprecjację BTC. Czy Bitcoina czekają osunięcia w najbliższych tygodniach?


Bitcoin i wskaźnik MACD

Po zanotowaniu pierwszych zysków od siedmiu miesięcy w lutym i odbiciu od 52-tygodniowych minimów, wskaźnik MACD nałożony na cenę Bitcoina stopniowo osuwa się od niemal czterech tygodni:

wykres bitcoina
Sygnał techniczny pokazuje, że Bitcoin (BTC) może zmierzać w kierunku spadków. Źródło: Bloomberg

Na przestrzeni marca zmniejszyła się również uśredniona wartość dziennych wzrostów BTC (w porównaniu z lutym). Może to być oznaką, że byki nie mają już więcej paliwa na kontynuowanie rajdu i ten może wkrótce rozbić się o ścianę. Cenie nie pomaga okrągła bariera 4 tysięcy dolarów – dopóki poziom nie zostanie trwale pokonany, Bitcoin będzie cały czas znajdował się pod presją.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W zeszłym miesiącu BTC zyskiwał dziennie średnio niemal 0,6%, w marcu jak na razie wartość ta jest kilkukrotnie niższa i plasuje się na pułapie 0,2%. Zdaniem analityka Bloombeega, Mike’a McGlone’a, sytuacja coraz bardziej przypomina tę z listopada, tuż przed silnym osunięciem cen, kiedy najstarsza z kryptowalut traciła ponad 3 tysiące dolarów: „Obserwujemy konsolidację w wąskim zakresach, z kilkoma ostrzejszymi impulsami spadkowymi. Cała branża czeka w obawie co dalej zrobi BTC”.

Z kolei inny wskaźnik techniczny – siatka średnich ruchomych – sugerował już we wtorek, że Bitcoin może zbliżać się do pierwszego byczego przecięcia od sierpnia 2018 roku.

Bitcoin w przeciągu ostatnich kilku miesięcy zyskiwał 20%, musząc ustąpić mniejszym kryptowalutom. W tym okresie o wiele lepiej radził sobie Ether, drugi z największych cyfrowych tokenów, którego wartość od połowy grudnia zwiększała się o 60%. W tym samym czasie Litecoin zarabiał 150%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here