Naga MarketsBitcoin BTC może zyskać na odrzuceniu płatności przez Tesla. Tom Lee prognozuje poziom 125 000 USD do końca rokuPartner zarządzający Fundstrat Global Advisors, Tom Lee uważa, że nagłe zawieszenie płatności w Bitcoin przez Teslę z powodu obaw o środowisko może być szczęściem w nieszczęściu dla flagowej kryptowaluty. Tymczasem BTC/USD rośnie o prawie 5 proc. i wraca ponad poziom 45 000 USD.

  • Kryptowaluty mogą stać się bardziej przyjazne dla środowiska
  • Tesla wycofała się z płatności w BTC
  • Lee podniósł prognozę wzrostu Bitcoina w tym roku do 125 000 USD

Bitcoin powinien korzystać z odnawialnych źródeł energii?

Tom Lee w wywiadzie dla Insidera powiedział, że rozwój może uczynić wiodące aktywa cyfrowe bardziej przyjaznymi dla środowiska, ponieważ branża szuka rozwiązań dla niedociągnięć Bitcoina podkreślonych przez Teslę.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Nie sądzę, że spowoduje to negatywne nastawienie ludzi do Bitcoina, ale zmusi ludzi do skupienia się na problemach stwarzanych przez aktywa cyfrowe. Prawdopodobnie lepiej jest postrzegać to jako wezwanie do działania dla branży kryptowalut, aby skupić się na odnawialnych źródłach energii lub bardziej wydajnych sposobach zapewnienia proof-of-work – powiedział partner zarządzający Fundstrat Global Advisors.

W oświadczeniu z zeszłego tygodnia, producent aut elektrycznych Tesla wyraził obawy dotyczące gwałtownego wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania Bitcoina. Firma obiecała również, że wznowi przyjmowanie płatności w BTC, gdy problem zostanie rozwiązany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

— Tesla nie będzie sprzedawać żadnego Bitcoina i zamierzamy używać go do transakcji, gdy tylko wydobycie zacznie wykorzystywać bardziej zrównoważoną energię – napisano w oświadczeniu.

Notowania Bitcoina runęły po tym, jak Tesla zaprzestała wykorzystywania  kryptowaluty jako środka płatniczego. Tom Lee mimo to podniósł cenę docelową flagowej kryptowaluty o 25%. Ze swojej początkowej prognozy 100 000 USD, partner zarządzający Fundstrat i szef działu badań spodziewa się, że Bitcoin osiągnie 125 000 USD do końca 2021 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here