Naga Markets

Analityk z amerykańskiej firmy zarządzającej inwestycjami Ark Invest – Yassine Elmandjra twierdzi, iż ryzykowne aktywa, do których zalicza Bitcoina, mogą zmierzyć się z kolejną korektą na tle niesprzyjających warunków makro. Mimo nadciągających obaw o recesję strateg ten nie wykluczył m.in. tego, że Rezerwa Federalna (Fed) będzie dalej podnosiła stopy procentowe. Główne podstawy, na których opiera się ta kryptowaluta, w jego opinii wydają się pozostawać stabilne.

  • Analityk z Ark Invest spodziewa się kolejnej korekty na Bitcoinie, mimo iż ma już on za sobą najgorszy kwartał od dekady
  • Yassine Elmandjra uważa, że Fed może dalej prowadzić jastrzębią politykę, co wpłynie negatywnie na ryzykowne aktywa
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

Bitcoina może czekać kolejna korekta, według analityka z Ark Invest

Największa z kryptowalut zmniejszyła swoją wartość w czerwcu br. o blisko 38%. Ma ona za sobą najgorszy kwartał od dekady. Zdaniem Yassine Elmandjra z Ark Invest w nadchodzącym czasie na jej wykresie mogą pojawić się dalsze spadki, mimo iż główne fundamenty BTC pozostają ‘’stabilne’’.Wyżej wspomniany analityk wspomniał, że warunki makro wciąż mocno wpływają na Bitcoina. W jego opinii mimo oznak recesji Fed nadal prowadzi jastrzębią politykę, co może doprowadzić do dalszych spadków na ryzykownych aktywach.

Yassine Elmandjra jednocześnie przyznał, iż główne podstawy czołowej wirtualnej waluty tj. bezpieczeństwo sieci, pozostają zachowane.  Przedstawił on także kilka impulsów, które popchnęły BTC oraz altcoiny w sidła bessy. 

Na osi zaznaczył on utratę przez TerraUSD (UST) zabezpieczenia, a także kryzys Celsiusa z powodu ekstremalnych warunków rynkowych, czy problemy Three Arrows Capital (3AC) związane z niewypłacalnością. 

NED


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kurs BTC handluje bokiem

Za jednego Bitcoina trzeba obecnie zapłacić jedynie 19,5 tys. dol. Choć zamknął on wczorajszą sesję powyżej linii 20 tys. dol., w ciągu ostatnich godzin jego kurs znów się osunął. 

7-dniowe minimum na wykresie największej kryptowaluty wyniosło 18,7 tys. dol., według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap. Maksimum to z kolei około 20,6 tys. dol.

Przy aktualnych poziomach cenowych Bitcoina od ATH dzieli przepaść w wysokości ponad 70%. Na jego rynku wciąż utrzymuje się ekstremalna panika, jednak według danych pochodzących od Glassnode, znaczna część krótkoterminowych inwestorów opuściła BTC. To oznacza, że trzymają go głównie HODLerzy. Dane on-chain wskazują także na akumulację wśród małych inwestorów posiadających w swoim portfelu mniej niż 1 Bitcoina.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here