Naga Markets



Bitcoin (BTC) może urosnąć nawet 100-krotnie, uważa Michael Saylor (MicroStrategy)Michael Saylor, dyrektor naczelny MicroStrategy, jednej z największych na świecie firm dostarczających analizy biznesowe wyjaśnia, jak Bitcoin (BTC) może wzrosnąć nawet 100-krotnie w stosunku do swojej obecnej wyceny.

  • Zdaniem szefa MicroStrategy, głównym czynnikiem przyszłego sukcesu Bitcoina będzie zmiana rynkowej narracji
  • Michael Saylor stawia kryptowalutę ponad złotem i obligacjami

Bitcoin ma przed sobą świetlaną przyszłość, wystarczy zmienić narrację

Podczas swojej rozmowy z założycielem Binance Changpengiem Zhao, szef MicroStrategy powiedział, że Bitcoin musi przekształcić swoją starą opowieść o tym, że jest niestabilnym, spekulacyjnym aktywem odpowiednim do zainwestowania 1% lub 2% swojego kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują




Przed marcem dominowała narracja spekulacyjna, co nie podobało się 99% inwestorów na świecie. Oni chcą czegoś innego. Chcą usłyszeć: “Bitcoin jest najlepszym syntetycznym, długoterminowym aktywem rezerwowym, który ma przewagę nad złotem we wszystkich aspektach, które są źródłem wartości”. A jeśli przejdę od jednego do drugiego, to nie mówię o uzyskaniu 1% pieniędzy od 1% inwestorów. Mówię o uzyskaniu 50% pieniędzy od 100% inwestorów – powiedział Michael Saylor.

Jeśli ta zmiana w narracji się wydarzy, a inwestorzy zaczną lokować swoje pieniądze w Bitcoinie, wówczas jego cena może drastycznie urosnąć i ostatecznie udowodnić wartość tej kryptowaluty.

Najważniejsze grupy docelowe dla kryptowaluty

Ludzie, którzy stanowią naszą grupę docelową, to osoby, które inwestują swoje pieniądze w złoto, ponieważ nie ufają jeszcze kryptowalutom. Kapitał takich osób powiększyłby wartość pieniędzy inwestowanych w kryptowaluty o około 10 bilionów dolarów. Drugą grupą docelową są ludzie wkładający swoje oszczędności w obligacje. Zazwyczaj reakcja ludzi jest taka, że gdy rynek robi się straszny, oni biegną do bezpiecznej przystani. Część z nich nie jest świadoma, że Bitcoin również może stanowić taką bezpieczną przystań, a lokowanie swojego kapitału w tej kryptowalucie jest lepszym pomysłem niż kurczowe trzymanie się długu publicznego państwa – wyjaśnił Michael Saylor.

Na końcu masz pulę inwestorów z branży wielkich technologii. Można argumentować, że wiele osób używa big-techów takich Tesla, Apple, Amazon jako magazynu wartości. Stracili wiarę w walutę. Wiedzą, że nie mogą inwestować w obligacje przynoszące negatywne zyski. Nie są do końca pewni co do złota – dodał dyrektor naczelny MicroStrategy.

Saylor uważa, że złoto jest po prostu przestarzałe i w perspektywie czasu nie powinno być dużym konkurentem dla Bitcoina.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here