Naga Marketsbitcoin-platnosciPrezydent Salwadoru – Nayib Bukele chciałby, aby kraj, na którego czele stoi, jako pierwszy na świecie prawnie zaakceptował bitcoina w formie środka przeznaczonego do dokonywania płatności. W trakcie konferencji poświęconej najstarszej kryptowalucie, która odbyła się niedawno w Miami, zapowiedział, że w najbliższym czasie prześle do kongresu projekt ustawy związany z tym planem.

Bitcoin, jako prawny środek płatności w Salwadorze

Salwadorski prezydent postanowił uczynić najstarszą kryptowalutę prawnym środkiem dokonywania płatności w swoim kraju, obok waluty fiducjarnej. O swoich zamiarach opowiedział podczas konferencji pod nazwą Bitcoin 2021 zorganizowanej w Miami. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Okazuje się, iż nie są to odległe plany. Nayib Bukele zapowiedział bowiem, że projekt ustawy z nimi związany trafi do kongresu jeszcze w tym tygodniu. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, Salwador stanie się pierwszym suwerennym krajem, który przyjmie bitcoina, jako prawną formę pieniądza.

Władze zdążyły już nawiązać współpracę z firmą skoncentrowaną na portfelach cyfrowych – Strike. W ramach tego partnerstwa powstanie nowoczesna infrastruktura finansowa skoncentrowana na najpopularniejszej kryptowalucie skierowana do mieszkańców Salwadoru. 

Państwo leżące nad Oceanem Spokojnym charakteryzuje się tym, że blisko 3/4 jego obywateli nie posiada kart kredytowych ani kont bankowych. Co ciekawe, zaraz po tym, gdy w marcu br. firma Strike wydała swoją aplikację do płatności mobilnych, ta zyskała ogromną popularność w tym kraju!

Opinie społeczności kryptowalutowej

Zdaniem amerykańskiego inwestora typu venture capital – Tima Drapera ruch wykonany przez rząd Salwadoru jest wręcz genialny. W jego opinii przyciągnie on do tego kraju wielu inwestorów. 

Plany przedstawione przez Nayiba Bukele’a otrzymały aprobatę także ze strony Adama Backa – dyrektora generalnego Blockstream. Przyznał on, że Salwador jest na dobrej drodze do tego, by uczynić bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Dodał przy tym, iż było to nieuniknione. 

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here