Naga MarketsBitcoin (BTC) może spaść do 20 tys. dol., uważa Scott MinerdW najnowszym wywiadzie udzielonym dla CNN, jeden z dyrektorów Guggenheim Partners, Scott Minerd twierdzi, że bitcoin został złapany w “bańkę spekulacyjną”. Porównał najstarszą kryptowalutę do „YOLO stocks” oraz ostatnich chaotycznych ruchów na amerykańskiej spółce Gamestop.

  • W przeciągu ostatnich miesięcy Scott Minerd kilkukrotnie zmieniał zdanie na temat bitcoina
  • Obecnie uważa, że kryptowalucie grozi silniejsza korekta w okolice 20-30 tys. dol.
  • Strefa ta ma być jednak silnym wsparciem i okazją do dokupienia BTC przez inwestorów długoterminowych

Kurs BTC w bańce, rynek może czekać mocniejsza korekta

Zdaniem przedstawiciela Guggenheim Partners największa  kryptowaluta może powrócić do poziomu 20 tysięcy dolarów, jeśli zostanie uderzona przez sentyment risk-off (spadającego apetytu inwestorów na ryzyko):

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kiedy na rynku zacznie dominować risk-off, możemy być świadkami wycofania bitcoina gdzieś w okolice 20-30 tys. dol. Poziomy te byłyby dobrymi punktami wejścia dla inwestorów długoterminowych w przeszłości – komentuje Minerd.

Bitcoin jest notowany na poziomie 56 610 dolarów na giełdzie Bitstamp po tym, jak zanurzył się do 55 600 dolarów, najniższego poziomu od 29 marca, wcześniej dzisiaj.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin jednak nie osiągnie 400 tys. dol.

Minerd jeszcze w połowie grudnia prognozował, że kurs bitcoina może wzrosnąć do poziomu 400 tys. dol., obecnie jednak silnie redukuje swoją projekcję stając się kryptowalutowym niedźwiedziem.

Jak sam zauważa, zmiana nastawienia została wywołana przez napędzane silną spekulacją i niepodparte fundamentami wzrosty. Zapytany o swoją byczą prognozę podczas ostatniego wywiadu przyznawał jednak, że w dalekiej przyszłości nie wyklucza rozegrania takiego scenariusza. Mówił jednak o horyzoncie kolejnych 10-20 lat.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here