Naga MarketsBitcoin BTC może równie dobrze przekroczyć wartość 100 bilionów USD - uważa CEO MicrostrategyBitcoin (BTC) waha się dziś w okolicach poziomu 37 tysięcy USD, około 5 tysięcy USD niżej od historycznych maksimów. Michael Saylor CEO MicroStrategy wyjaśnia światu korporacji, dlaczego jest optymistycznie nastawiony do najstarszej kryptowaluty.

  • Bitcoin może uratować firmy przed inflacją
  • Saylor jest przekonany, że wiele firm w ciągu roku przeniesie część aktywów do Bitcoina, jako bezpiecznej przystani
  • BTC to nowa forma pieniądza w odróżnieniu od aktywów tradycyjnych

Bitcoin (BTC) zbierze kapitał z innych aktywów?

W wywiadzie udzielonym podczas MicroStrategy World Now Summit, Michael Saylor zachwalał zalety Bitcoina w coraz bardziej cyfrowej erze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny powiedział, że wierzy, iż BTC może uratować firmy przed nadchodzącą inflacją, pozwolić im podłączyć się do rewolucyjnej i doskonałej sieci monetarnej. Mówił także, iż jego zdaniem kryptowaluta stanie się aktywem wartym wiele bilionów dolarów.

– […]Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy znaleźć sposób na wirtualizację naszych pieniędzy, ponieważ reakcją finansową na pandemię jest ekspansja monetarna, a ekspansja monetarna stworzyła inflację, a inflacja aktywów spowodowała panikę w nowym systemie monetarnym, lepszym systemie monetarnym… – powiedział Saylor.

– Bitcoin może równie dobrze przekroczyć wartość powyżej 100 bilionów USD. Każda firma ma środki pieniężne, które skorzystałby na podłączeniu się do BTC. Każda firma finansowa prawdopodobnie skorzystałaby na podłączeniu swoich produktów lub usług finansowych do sieci Bitcoina – kontynuował Saylor.

Saylor nie tylko uważa, że ​​korporacje mogą chronić swoje rezerwy gotówkowe, umieszczając Bitcoina w swoich bilansach, ale jest przekonany, że wiele firm zrobi to w nadchodzącym roku.

– Prostym rozwiązaniem jest zamiana części gotówki na BTC. Zrobiliśmy to, Square to zrobił. W ciągu najbliższych 12 miesięcy zobaczysz lawinę firm, które również zamieniają swoje bilanse na Bitcoina, ponieważ należy on do deficytowych bezpiecznych przystani – uważa CEO MicroStrategy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin ma być beneficjentem napływu kapitału od osób prywatnych i firm, które szukają bardziej innowacyjnych sposobów inwestowania swojego kapitału.

– Mamy 300 bilionów dolarów pieniędzy krążących po akcjach, obligacjach, nieruchomościach komercyjnych, gotówce i bankach. Są to aktywa XX wieku, a to, co widzieliśmy w tym roku, to eksplozja, pojawienie się nowej formy pieniądza, a tą nową formą pieniądza jest kryptowaluta, a zwycięską kryptowalutą jest Bitcoin – spuentował Saylor.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here