Naga MarketsBitcoin (BTC) może przekroczyć 50.000 USD. Co ma z tym wspólnego kapitalizacja złota?Giełda kryptowalut Luno oraz broker OSL uważają, że cena Bitcoina w długim terminie może przekroczyć poziom 50 000 USD, ponieważ aktywa cyfrowe rywalizują ze złotem o przepływy inwestycyjne. Tymczasem Bitcoin w relacji do dolara oscyluje w okolicach 32 000 USD, zgodnie z notowaniami Bitstamp.

  • Kapitalizacja rynkowa Bitcoina zbliży się do kapitalizacji złota
  • Cena BTC może wtedy wzrosnąć do ponad 50 000 USD
  • Umocnieniu Bitcoina ma sprzyjać obecność kryptowaluty w portfelach funduszy oraz family offices.

Bitcoin nawet po 50 000 USD

– Mówimy o Bitcoinie przez następne trzy, pięć, dzięsięć lat, który powoli zbliża się do kapitalizacji rynkowej złota. Jeśli tak będzie, BTC wzrośnie znacznie ponad 50.000 USD – powiedział Vijay Ayyar, szef regionu Azji i Pacyfiku giełdy kryptowalut Luno w Singapurze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy Bitcoin był popularny w tradingu, nowe pieniądze napływające na rynek coraz częściej trafiają do Bitcoina, który ma posłużyć jako zabezpieczenie przed inflacją oraz cyfrowe złoto, uważa Matt Long z OSL w Hongkongu.

Long uważa, że chociaż przewidywanie ceny Bitcoina nie jest łatwe, opowiada się za jego prawdopodobnym wzrostem w długim terminie. Powodem ma być przypisywanie BTC przez fundusze oraz tzw. family offices 0,5 do 1 proc. swoich portfeli.

Wzrostom Bitcoin mogą natomiast przeszkodzić rządy. Prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein uważa, że ​​organy regulacyjne nie będą w stanie monitorować systemu finansowego, jeśli Bitcoin będzie mógł rozwijać się w obecnej formie.

Blankfein twierdzi, że Bitcoin w obecnej formie może być groźny dla systemu finansowego. Dodał też, że kryptowaluta nie jest żadnym safe haven, jak chcą to widzieć zwolennicy BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) nadal w konsolidacji

Po wyznaczeniu szczytu na poziomie 42 000 USD w tym miesiącu, notowania BTC/USD nie zdołały utrzymać momentum. Cena Bitcoina pokonała w ubiegłym tygodniu dynamiczne wsparcie w postaci 20-dniowej średniej i teraz zmaga się obszarem w okolicach 31 tys. USD.

Wybicie w dół pod wspomnianą wyżej strefę oraz okrągły poziom 30 tys. USD otwierałoby drogę do głębszej przeceny. Opór pozostaje natomiast w okolicach 40-42 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski | akcje biomed lublin | camparic | mercator medical akcje | notowania giełdowe | usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here