Naga MarketsBitcoin (BTC) może być rentownym instrumentem finansowym, uważa naczelny krytyk Mark Cuban
Mark Cuban | Autor: (CC) Brian Solis, www.briansolis.com and bub.blicio.us

Mark Cuban, miliarder z branży technologicznej i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks znany jest ze swojego krytycznego spojrzenia na Bitcoina (BTC). O ile jego pogląd pozostaje niezmienny, to przekaz  w komentarzu dla Forbesa dostarcza mieszanych wiadomości.

Zapytany o to, czy najstarsza kryptowaluta może stać się „wiarygodnym instrumentem finansowym”, właściciel Dallas Mavericks udzielił dwóch różnych odpowiedzi. „Nie ma szans” – napisał na początku. Następnie dodał: „Jest to przedmiot kolekcjonerski. Jeśli uważasz sztukę lub złoto za rentowny, stabilny składnik aktywów finansowych, to tak. Może nim być.”

Podczas gdy Cuban zarzucał, że inwestorzy zniechęcili się do Bitcoina z powodu trudności w zrozumieniu, jak działa ta kryptowaluta, niejednoznaczność komentarzy uwypukliła to, co stało się powszechnym problemem dla bitcoinowych sceptyków – wyjaśnienie, dlaczego są sceptyczni.

Zobacz też: Nasdaq przebije giełdę nowojorską (NYSE) pod względem IPO?

W wymownym przykładzie z zeszłego roku niesławny krytyk Jamie Dimon, CEO JPMorgan, przyznał, że „nie jest sceptyczny” wobec Bitcoina. Jednak przyznał to dopiero w momencie, gdy miał wyjaśnić, dlaczego uprzednio twierdził, że BTC to oszustwo.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin bezużyteczny jak złoto

W zeszłym roku, Cuban stwierdził, że Bitcoin jest bezużyteczny, tak jak złoto. “Nienawidzę złota, złoto to religia”– mówił w wywiadzie dla Kitco News.

Metale szlachetne i wirtualne waluty to dla Cubana w większości te same rzeczy i nazwał je aktywami “kolekcjonerskimi”, wyjaśniając, że wartość złota i Bitcoina opiera się na popycie i podaży.

“Dobrą informacją na temat bitcoina jest jego ograniczona podaż, a złą w kwestii złota to, że więcej będzie się go wydobywać” – mówił w wywiadzie dla mediów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here