Bitcoin mnie nie obchodzi – powiedział CEO JP Morgan. Klientów jednak interesuje BTC

Naga MarketsBitcoin mnie nie obchodzi - powiedział CEO JP Morgan. Jednak jego klientów interesuje BTCPrezes JP Morgan Jamie Dimon jest znany ze swojego sceptycznego nastawienia do kryptowalut. Na wydarzeniu organizowanym przez Wall Street Journal powiedział „Nie obchodzi mnie Bitcoin. Nie interesuje mnie to”. Dimon liczy się jednak ze zdaniem swoich klientów.

  • Dimon wyraża brak zainteresowania Bitcoinem
  • JP Morgan korzysta z blockchain oraz własnej waluty cyfrowej
  • Bankier opowiada się za regulacją statusu prawnego BTC i kryptowalut

Dimon: waluty cyfrowe – tak, Bitcoin – nie

Mimo osobistego braku zainteresowania Bitcoinem, Dimon przyznał, że jego opinia o BTC jest sprzeczna z opinią klientów JPMorgan, stwierdzając:
– Z drugiej strony, klienci są zainteresowani, a ja nie mówię im, co mają robić.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym roku JP Morgan zatwierdził rachunki bankowe dla giełd kryptowalut Coinbase i Gemini, jednocześnie obsługując własną cyfrową walutę opartą na blockchain JPM Coin. Jest to stablecoin, który umożliwia natychmiastowy transfer wartości między posiadaczami kont bankowych. JPM Coin jest powiązany 1:1 z dolarem amerykańskim.

Ponadto JPMorgan założył Onyx, organizację parasolową dla swoich inicjatyw związanych z blockchain i walutami cyfrowymi.

– Blockchain jest realny, używamy go. Następnie masz waluty cyfrowe, które są w 100% zabezpieczone przez rzeczywiste aktywa. Jednak ludzie muszą pamiętać, że waluta jest wspierana przez władze podatkowe danego kraju, rządy prawa, bank centralny – powiedział Dimon. 

Zapytany o CBDC – waluty cyfrowe opracowywane przez banki centralne – Dimon powiedział, że mają one potencjał jako pieniądz cyfrowy dla konsumentów, ale obawia się konsekwencji dla prywatności użytkowników.

Według bankiera, Stany Zjednoczone muszą spojrzeć na prywatność CBDC inaczej niż na przykład Chiny – które aktywnie badają CBDC na poziomie krajowym i „chcą wiedzieć, co robicie ze swoimi pieniędzmi”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Regulacja statusu prawnego Bitcoina

W zeszłym miesiącu Jamie Dimon powiedział, że należy szybko uporać się ze statusem prawnym i regulacyjnym Bitcoina oraz innych kryptowalut.

invest

– Pojawiają się poważne problemy, którymi należy się zająć – i to szybko: rozwój równoległego systemu bankowego, stan prawny i regulacyjny kryptowalut, właściwe i niewłaściwe wykorzystanie danych finansowych, ogromne ryzyko, jakie cyberbezpieczeństwo stwarza dla systemu, właściwe i etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji, skuteczna regulacja systemów płatności – napisał CEO JP Morgan.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here