Naga MarketsBitcoin (BTC) mining zostanie zakazany w Nowym Jorku na 3 lata?Górnicy kryptowalut w Nowym Jorku mogą zostać objęci przymusową trzyletnią przerwą w wydobyciu, jeśli najnowszy projekt ustawy skoncentrowany na środowisku przejdzie w senacie stanowym.

  • Projekt ustawy chce zakazać czasowo wydobycia BTC na okres trzech lat
  • Jest to związane z pracami Nowego Jorku nad ograniczeniem emisji oraz przejściem na odnawialne źródła energii
  • Jak na razie projekt ustawy nie uzyskał szerszego poparcia senatorów

Bitcoin vs środowisko. Czy Nowy Jork zakaże miningu BTC?

Nowojorska ustawa senacka nr 6486 została zaproponowana przez senatora Kevina S. Parkera reprezentującego obóz Demokratów, przewodniczącego Komisji Energii i Telekomunikacji, i jest wspierana również przez demokratyczną senator Rachel May, przewodniczącą Komisji Starzenia i przewodniczącą Legislacyjnej Komisji Zasobów Wiejskich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ustawa nie otrzymała jeszcze szerokiego poparcia od innych senatorów, jednak Demokraci kontrolują niższą izbę i Senat, co może im pozwolić na zdobycie niezbędnych głosów. Projekt ustawy ma na celu “ustanowienie moratorium na działalność centrów wydobycia kryptowalut”, aby spowolnić ich wpływ na środowisko, w szczególności w przypadku kopalń wykorzystujących energię oparta o paliwa kopalne.

Ma również na celu egzekwowanie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących centrów wydobywczych, takich jak wymóg poddania się ocenie wpływu na środowisko, co uniemożliwiłoby wydobycie kryptowalut, jeśli obiekt nie spełnia celów Nowego Jorku w zakresie zmian klimatycznych.

Projekt ustawy został skierowany do Komisji Ochrony Środowiska 3 maja i twierdzi, że działa zgodnie z nowojorską ustawą “Climate Leadership and Community Protection Act”, przy czym ustawa ta stwierdza, że:

– Pojedyncza transakcja kryptowalutowa zużywa taką samą ilość energii, jaką przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe zużywa w ciągu jednego miesiąca, z szacowanym poziomem globalnego zużycia energii równoważnym z poziomem zużycia energii w Szwecji. Uzasadnione jest przekonanie, że związane z tym emisje gazów cieplarnianych nieodwracalnie zaszkodzą zgodności z ustawą o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności wbrew prawu stanowemu – napisano w projekcie.

Ustawa o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności została uchwalona w 2019 roku i wyznaczyła cele takie jak 70% energii odnawialnej do 2030 roku, 100% zeroemisyjnej energii elektrycznej do 2040 roku oraz 22 miliony ton redukcji emisji dwutlenku węgla poprzez efektywność energetyczną i elektryfikację.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Koplania BTC nad jeziorem Seneca wywołała kontrowersje

Wydobycie kryptowalut jest już gorącym tematem w Nowym Jorku, między innymi w związku z proponowaną rozbudową gazowej elektrowni firmy Greenbridge nad jeziorem Seneca. Zakład ma podobno plany zasilania do 27 000 komputerów, które będą działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby wydobywać bitcoina.

Grupa środowiskowa Seneca Lake Guardian jest oburzona propozycją i stwierdziła w opublikowanym w dniu 1 lutego liście otwartym, że: “Cuomo nie może przewodzić w sprawie zmian klimatycznych i jednocześnie wspierać ekspansję bitcoina”.

Przemawiając w odpowiedzi na potencjalne operacje wydobywania kryptowalut przez Greenbridge, Yvonne Taylor, wiceprezes grupy środowiskowej Seneca Lake Guardian, zauważyła, że: “Mówimy o spalaniu większej ilości paliw kopalnych, aby zarabiać fałszywe pieniądze w środku zmian klimatycznych, co postrzegamy jako szaleństwo”.

Na całym świecie pojawiają się ruchy mające na celu regulację wydobycia kryptowalut w świetle celów węglowych, a zwłaszcza w Chinach, które odpowiadają szacunkowo za 65% światowej mocy haszowania BTC. 27 kwietnia Pekin wysłał “zawiadomienie alarmowe” w celu przeprowadzenia kontroli centrów danych zaangażowanych w wydobywanie kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here