Naga MarketsWedług najnowszych danych firmy CoinShares, napływ inwestorów na rynki funduszy i produktów związanych z kryptowalutami osiągnął dotychczas w tym roku poziom 5,6 miliarda USD. To ponad 600 proc. więcej niż w 2019 roku.

  • Jak pokazują nowe dane, na rynki BTC napłynęło w tym roku 15,6 mld USD. To ponad 600 proc. więcej niż w 2019 roku.
  • Wpływy na analogiczny rynek produktów etheru osiągnęły prawie 2,5 miliarda USD.
  • Inwestorzy instytucjonalni coraz chętniej inwestują w BTC i ETH.

Napływ inwestorów na rynki kryptowalut

Ostatnie ruchy ceny BTC spowodowały, że aktywa sektora wzrosły do ​​prawie 19 miliardów USD. Rok temu były na poziomie zaledwie 2,57 miliarda USD. Bitcoin osiągnął też w weekend kolejne ATH na poziomie 24 298 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powyższe to efekt kryzysu gospodarczego, w czasie którego inwestorzy zaczęli traktować BTC jako safe haven.

Do tej pory w tym roku inwestorzy wpompowali w produkty i fundusze dot. bitcoina aż 15,6 miliarda USD, podczas gdy wpływy na analogiczny rynek produktów etheru osiągnęły prawie 2,5 miliarda USD.

To dopiero początek?

Nie jest tajemnicą, że w przestrzeni bitcoina i kryptowalut jest kilku dużych graczy i sporo inwestorów związanych z handlem detalicznym – powiedział Reutersowi Julius de Kempenaer, starszy analityk techniczny w StockCharts. – Obecny skok [kursu] z pewnością przyciągnie nowe pieniądze detaliczne, ale już teraz widzimy, że [BTC] zostanie przyjęty przez więcej instytucji. Myślę, że pytanie brzmi już, czy instytucje mogą sobie pozwolić na nieuczestniczenie w tym rynku i na jak długo – dodał.

Grayscale, największy na świecie fundusz związany z rynkiem kryptowalut, odnotował w ostatnim tygodniu 250,8 mln USD wpływów, co zwiększyło wartość zarządzanych przez niego aktywów do 15,3 mld USD. Jak wynika z raportu CoinShares, do tej pory w tym roku fundusz zgromadził wpływy w wysokości prawie 5 miliardów USD.

Wolumen obrotu bitcoinami osiągnął rekordowy poziom 11 miliardów USD na giełdach 17 grudnia, ale zwolnił w ciągu weekendu. Obroty w sobotę i niedzielę utrzymywały się jednak powyżej średniej 4 mld USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here