Naga Markets
Michael Saylor, Micro Strategy. Źródło: YouTube, CNBC

Bitcoin jest zdecydowanie lepszy niż własność fizyczna (np. złoto) dla zwykłych ludzi, stwierdził Michael Saylor, popularny zwolennik największego na świecie cyfrowego aktywa. Były CEO MicroStrategy ponownie podkreślił swoje poparcie dla Bitcoina, wyjaśniając kwestie związane z przenoszeniem wartości fizycznych tj. nieruchomości czy złoto podczas Australijskiej Konwencji dot. kryptowalut. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w ostatnią sesję tego tygodnia oscylując w okolicach ważnego poziomu 20 000 USD.

Sieć Bitcoina jest obecnie „najbezpieczniejszą siecią na świecie” – Michael Saylor

Mówiąc o mechanizmie konsensusu opartego na dowodach pracy (PoW), Saylor podkreślił, że Bitcoin jest wspierany przez sprzęt górniczy o wartości 20 miliardów dolarów i energię o wartości kolejnych 20 miliardów dolarów. Następnie ekspert wskazał, że tradycyjne aktywa, takie jak złoto (w dużych ilościach) i ziemia, są prawie niemożliwe do przeniesienia poza granice geograficzne.Jeśli masz nieruchomość w Afryce, nikt nie będzie chciał jej od ciebie wynajmować, jeśli mieszka w Londynie. Ale jeśli masz miliard dolarów w Bitcoinie, możesz go pożyczyć lub […] „wynająć” komukolwiek na świecie – dodał.

Saylor zwrócił również uwagę na wysokie koszty utrzymania i podatki związane z długoterminowym posiadaniem i dziedziczeniem własności fizycznej, które w przypadku Bitcoina nie istnieją. Napięcia geopolityczne na całym świecie zwiększają również wartość aktywów, które można przenosić w różnych jurysdykcjach.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Bitcoin reprezentuje własność, którą możesz nabyć w małych kawałkach, które możesz nosić przy sobie, gdziekolwiek jesteś. Możesz dać go swoim dzieciom, a one swoim dzieciom itd. – wskazywał.

Przedsiębiorca powtórzył, że sieć Bitcoina nie była hackowana od ponad 13 lat i jest obecnie „najbezpieczniejszą siecią na świecie”.

Na koniec Saylor podkreślił regularne aktualizacje dokonywane w sieci BTC, aby uczynić ją szybszą i bezpieczniejszą, a także innowacje dotyczące aplikacji warstwy 2 i warstwy 3.

XTB

Tymczasem analityk Bloomberga, Mike McGlone, niedawno wyraził opinię, że Bitcoin jest „dziką kartą”, która ma dobrą pozycję, aby wyprzedzić akcje, ponieważ tradycyjne finanse zbliżają się do recesji.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here