Naga MarketsPomimo krótkoterminowej zmienności, Bitcoin będzie najbardziej obiecującą klasą aktywów w nadchodzącym roku, uważają eksperci finansowi w ankiecie Chainalysis. Opinie należą do profesjonalistów, takich jak kierownictwo banków, firm kredytowych, dostawców usług finansowych i agencji regulacyjnych. W ocenie prawie połowy z 350 ankietowanych, Bitcoin (BTC) najprawdopodobniej osiągnie lepsze wyniki niż indeks giełdowy S&P 500 w 2020 roku.


Zobacz również: 99% kryptowalut niewarte inwestycji, uważa Willy Woo

Nielegalne transakcje i przepisy zapobiegają wzrostowi Bitcoina

Spośród 350 ankietowanych ekspertów 168 (48%) uważa BTC za klasę aktywów, która przewyższy w przyszłym roku wszystkie pozostałe. Około jedna trzecia uważa, że indeks S&P 500 będzie nadał rósł, podczas gdy wzrost obligacji i nieruchomości prognozuje odpowiednio 13 i 5% respondentów.

Wielu specjalistów od finansów rozumie, że kryptowaluty stanowią ogromną szansę, ale instytucje powstrzymują się przed wejściem na rynek ze względu na postrzegane ryzyko, a niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z ekspozycji jaką mają na tym rynku – powiedział Michael Gronager, współzałożyciel i dyrektor generalny w Chainalysis.

bitcoin płonieW 2019 r. Bitcoin z łatwością osiągnął lepsze wyniki niż indeksy giełdowe, przenosząc się z zakresu 4000 USD do obecnych poziomów około 8800 USD. Jednak to tylko niewielka część historii, a BTC miał także katastrofalne lata, pozostając w tyle za niemal wszystkimi klasami aktywów. W środę BTC oscyluje przy cenie 8 700 USD, przy wolumenie 19 miliardów USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

S&P 500 rozpoczął rok od około 2500 punktów, przekraczając niedawno przedział 3000 punktów, co wywołało wzrost obaw, że w każdej chwili może nastąpić silna wyprzedaż akcji. Jak dotąd nie ma zgody co do tego, co stałoby się z cenami BTC w przypadku pogorszenia koniunktury na giełdzie.

Inwestorzy głównego nurtu są nadal świadomi potencjału BTC i innych aktywów kryptograficznych, jednak obawiają się przeprowadzania nielegalnych transakcji. Ponad 40% respondentów stwierdziło, że nie robili większych prób w przestrzeni krypto z powodu obaw o problemy prawne.

Około 44% menedżerów odpowiedziało, że byliby bardziej zainteresowani monetami cyfrowymi, gdyby ich klienci tego zażądali. Z kolei 20% uważa, że ​​posiadanie aktywów kryptograficznych zabezpieczy ich majątek w przyszłości.

Chainalysis odkrył również, że 70% menedżerów uważa, że ​​w ciągu najbliższych 5-10 lat pojawi się nowa globalna waluta cyfrowa. Spośród tych, którzy oczekują tego scenariusza, jedna trzecia uważa, że ​​USA staną za nowym aktywem, a 21% uważa, że ​​Chiny będą kontrolować nową monetę.

Zobacz również: 99% kryptowalut spadnie do zera, uważa szef Ripple

Bitcoin nadal z wyższą stopą zwrotu niż S&P500

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty co prawda poruszają się na zdecydowanie niższych poziomach niż w szczytowym okresie wakacyjnym, nie zmienia to jednak faktu, że stopa zwrotu z BTC od początku roku jest nadal trzykrotnie wyższa niż od bijącego rekordy S&P 500. Najstarsze cyfrowe aktywo rosło niemal o 100%, natomiast indeks amerykańskich blue chipów o około 30%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here