Naga MarketsBitcoinNotowania największych kryptowalut w przeciągu ostatnich 24 godzin (stan na godzinę 08:20) nie wykazują większej zmienności. Bitcoin konsoliduje nad okrągłym pułapem 11 tys. USD, a Litecoin oraz Ethereum kontynuują skromne osunięcia z początku tygodnia. Najsilniej tracą Cardano (-4,13%) oraz Stellar (-3,78%) – w czołówce altcoinów trudno szukać tokenu, który wyraźniej zyskuje we wtorkowe przedpołudnie.


Kurs BTC w wąskim kanale zmienności. Bitcoin wybie górą lub dołem?

Od ponad tygodnia Bitcoin znajduje się wewnątrz boxa, którego górne i dolne ograniczenia wyznaczają kolejno okolice poziomów 12-11 tys. USD. Obecnie najstarsza z kryptowalut utrzymuje się bliżej tego dolnego ograniczenia i we wtorek, o godzinie 08:20 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono 11367,89 USD:

Bitcoin skromnie traci drugi dzień z rzędu. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin skromnie traci drugi dzień z rzędu. Kurs BTCUSD D1

Gdyby notowania pokonywały obecny zakres dołem, wtedy BTC otwiera sobie drogę do ponownego testu okrągłego poziomu 10 tys. USD i dolnego ograniczenia głównego ruchu bocznego, które wypada tuż nad kolejnym psychologicznym wsparciem, 9 tys. USD. Z kolei pokonanie boxa górą, pozwoliłoby przetestować 13 tys. USD, gdzie przebiega najwyższe zamknięcie dziennej świecy od stycznia ubiegłego roku.

Ethereum i Litecoin skromnie tracą od dwóch dni. Lokalne konsolidacje na wykresach

Notowania Ethereum również konsolidują i od połowy lipca nie potrafią obrać wyraźniejszego kierunku. Kurs ETH utknął pomiędzy okolicami okrągłego poziomu 200 dolarów, a lokalnymi maksimami nad strefą 230 dolarów (która pokrywa się z dołkami czerwcowymi). Wyjście górą to szansa na ponowny test maksimów majowych na 281 dolarów, dołem pozwoliłoby przetestować natomiast minima z drugiej połowy kwietnia w okolicach 150 dolarów

Ethereum konsoliduje na wykresie dziennym. Kurs ETHUSD D1
Ethereum konsoliduje na wykresie dziennym. Kurs ETHUSD D1

Z kolei druga najstarsza pod względem metryki kryptowaluta, Litecoin, opiera się obecnie o lokalne wsparcie wyznaczane na poziomach technicznych testowanych w kwietniu, maju oraz lipcu, w okolicach 85 dolarów. Powinien to być jednak tylko chwilowy przystanek, gdyż główne wsparcie znajduje się zdecydowanie niżej na wysokości 65 dolarów.

Litecoin osuwa się drugą sesję z rzędu. Kurs LTCUSD D1
Litecoin osuwa się drugą sesję z rzędu. Kurs LTCUSD D1

Gdyby jednak wspomniana strefa zapewniła bykom potencjał do odbicia, wtedy LTC mógłby ponownie przetestować okrągły poziom 100 dolarów, który ostatni raz obserwowany był na początku sierpnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here