Naga MarketsW poniedziałkowej odsłonie programu Crypto Flsah, porannego podsumowania najważniejszych informacji oraz wydarzeń ze świata kryptowalut w Comparic24.tv między innymi o aktualnej cenie i wolumenie na notowaniach Bitcoina, możliwej przyszłości najstarszej z kryptowalut oraz obecnej sytuacji na całym rynek cyfrowych aktywów.


Piąta próba zejścia poniżej poziomu 10000 USD została wybroniona przez kupujących. Podaż nie zdołała zepchnąć ceny poniżej 9000 USD. Jeśli cena wzrośnie do 11000 USD może to świadczyć o kończącej się akumulacji. Od szczytu z 26 czerwca utworzył się szeroki układ korekcyjny, a przebicie wsparcia 9000 USD otworzy drogę do znacznie niższych poziomów tj. 7000 USD. Jednak nie sądzę, aby tak się stało – komentuje obecną sytuację na notowaniach BTC Tomasz Rozmus.

Te artykuły również Cię zainteresują
W najnowszej odsłonie Crypto Flash zwrócono uwagę nie tylko na analizę techniczną Bitcoina, ale również na następujące, najważniejsze wydarzenia z rynku kryptowalutowego:

  • W drugiej części września otwarta zostanie platforma dla dużych instytucji;
  • Ethereum dużo słabsze od Bitcoina;
  • Kryptowaluty zostaną zakazane?

Rząd Chin walczy z kryptowalutami

Ostatnie spadki na BTC były powodowane min przez udział rządu chińskiego w potyczkach dyplomatycznych z innymi krajami jak również przez własną politykę wewnętrzną odnośnie cyfrowych walut. Rząd chiński mocno w ostatnim czasie zadeklarował swoje stanowisko, czego skutkiem były kolejne zamknięcia działających platform do wymiany krypto oraz podwyższenie kar za przeprowadzanie projektów ICO. Niemniej jednak są kraje które przychylnie patrzą na wymianę dokonywaną przy użyciu np Bitcoin i w jasny sposób to regulują. Ostatnim przykładem jest decyzja rządu w Portugalii o zaniechaniu nakładania podatku VAT na transakcje dokonywane w krypto. To nie jest już pierwszy kraj, który podejmuje podobną decyzję. Chodzi tu również o coś więcej niż tylko podatki, a mianowicie o fakt, że kryptowaluty w tych krajach zostały potraktowane jak pieniądze fiducjarne na które nie nakłada się podatków takich jak VAT. Poszczególne rządy będą wprowadzać „dobre” zmiany i kryptowaluty będą coraz bardziej i bardziej popularne. Co do ich wycen to można polemizować jednak nie ma dyskusji co do samego bitcoina – będzie drożej!


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here