Naga MarketsBitcoiin spadaW Davos odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, w którym uczestniczy wielu oficjeli ze świata polityki, finansów, handu i technologii. W trakcie debaty poświęconej technologii blockchain, jeden z jej uczestników zasugerował jakoby wartość Bitcoina mogłaby być zerowa.

Debata na temat przyszłości technologii blockchain zorganizowana została przez CNBC. Wzięli w niej udział: Jeff Schumacher – założyciel BCG Digital Ventures, Brad Garlinghouse – Ripple CEO, Edith Yeung z 500 Startups Partner oraz Glenn Hutchins – współzałożyciel Silver Lake Partners.

Bitcoin może być nic nie wart

Na temat wartości Bitcoina i ogólnie kryptowalut wypowiedział się Jeff Schumacher: “Wierzę, że wszystko kieruje się do zera. Myślę, że to świetna technologia, ale nie wierzę, że może to być waluta. Nie opiera się na niczym”.

Z kolei współzałożyciel Silver Lake Partners – Glenn Hutchins uważa, że rola Bitcoina (BTC) w przyszłości może być ukierunkowana na to, że stanie się on zasobem wartości.

Wszyscy biorący udział w panelu byli natomiast zgodni co do tego, że wartość tokenów będzie zależna od tego, jak użyteczny jest protokół bazowy kryjący się za nimi.

Zobacz też: Rogoff: „Bitcoin to bańka i ma 0 szans na pokonanie tradycyjnych walut”

Cena Bitcoina (BTC) pod poziomem 4 tysięcy dolarów

Notowania najstarszej kryptowaluty wróciły pod poziom 4 tysięcy dolarów blisko dwa tygodnie temu. Od tego czasu wyznaczone zostało wsparcie na poziomie 3570 USD.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs BTCUSD testował wczoraj wspomniane wsparcie. W ciągu dnia cena zeszła pod ten poziom, jednakże do zamknięcia, całość strat została odrobiona, a zatem wciąż jest on respektowany.

Najbliższy istotny opór wypada w okolicach szczytu z 19 stycznia. Jeśli jednak dojdzie do wybicia wsparcia na 3570 oraz wczorajszych minimów, cena może dalej zmierzać do ubiegłorocznego dna przy 3215 USD (dane z giełdy Bitfinex).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here