whitebit

Największa z kryptowalut zyskuje na wartości, a zdaniem analityków, w tym popularnego członka społeczności wirtualnych walut znanego jako PlanB, nie spadnie ona już nigdy poniżej 40 tys. dol. Analityk ten, znany ze stworzenia modelu Stock-to-Flow (S2F), wskazał na osunięcie ceny BTC w ostatnich miesiącach do wspomnianego wyżej poziomu, co według niego stanowi solidne podparcie dla tej prognozy.

Bitcoin nie będzie tańszy niż 40 000 USD

W ostatnim czasie Bitcoin przeszedł niemałe wstrząsy, głównie związane z wprowadzeniem ETF-ów spot na BTC w Stanach Zjednoczonych. Choć na początku ich przyjęcia wartość kryptowaluty spadła, szybko odrobiła te straty, a obecnie oscyluje wokół poziomu 45 tys. dol. PlanB uważa, że taki poziom cenowy stał się już punktem odniesienia, a wahania cenowe w drugą stronę mogą być już mniej prawdopodobne.Jednym z głównych argumentów analityka jest fakt, że zrealizowane ceny Bitcoina w różnych okresach wzrosły, przy czym 5-miesięczna zrealizowana cena wynosi obecnie 40 tys. dol., co oznacza przewyższenie obecnej ceny rynkowej. To według PlanB stanowi silny sygnał byczego rynku i sugeruje, że Bitcoin może już nie wrócić poniżej 40 tysięcy dolarów.

Prognozy innych ekspertów

Zatwierdzenie ETF-ów oraz zbliżający się czwarty halving BTC skłaniają społeczność kryptograficzną do wysuwania prognoz dotyczących przyszłych zmian cen tego cyfrowego aktywa.

Badanie przeprowadzone przez firmę Bitget przewiduje, iż cena może wzrosnąć do 150 tys. dol. w najbliższej przyszłości, co jest ponad 2-krotnym wzrostem w porównaniu z poprzednim szczytem na poziomie 69 tys. dol. Podobne prognozy wysunął także Robert Kiyosaki, autor bestsellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec”.

Z kolei Tom Lee z Fundstrat również przewiduje znaczny wzrost ceny BTC w tym roku, wskazując na poziom od 100 tys. dol. do 150 tys. dol. Sugeruje on również, iż a na koniec dekady może ona nawet sięgnąć 500 tys. dol. Te optymistyczne prognozy budzą nadzieje wśród inwestorów i entuzjastów kryptowalut na całym świecie.

Autor poleca również:


BitgetBitget to założona w 2018 roku, wiodąca giełda kryptowalut i firma Web3 obsługująca ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Oprócz tradycyjnych narzędzi handlowych Bitget był pierwszą giełdą, która uruchomiła Copy Trading i jest obecnie największą na świecie platformą do kopiowania transakcji kryptowalutowych. Giełda zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa, a inwestorzy mogą skorzystać z Bitget Wallet, światowej klasy portfela kryptowalutowego oferującego szereg funkcji Web3, w tym portfel, swap, NFT Marketplace, przeglądarkę DApp i wiele innych. Jednym z ambasadorów Bitget jest Lionel Messi, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.