Naga MarketsBitcoin (BTC) jest przewartościowany, wynika z szacunków JP MorganNotowania najstarszej kryptowaluty znajdują się powyżej jej godziwej, fundamentalnej wartości, którą obecnie reprezentuje patrząc na stan rozwoju rynku cyfrowych aktywów, twierdzą analitycy JP Morgan. Ich zdaniem bitcoin (BTC) Jest w tym momencie przewartościowany i zbyt szybko osiągnął poziom 50 tys. dol.

  • Rynek bitcoina rośnie w 5 miesięcy o 700 mld dol., gdy zaangażowanie instytucjonalne zwiększyło się jedynie o 11 mld dol.
  • JP Morgan oblicza wartość godziwą BTC na podstawie kosztów wydobycia oraz ekwiwalentu ryzyka kapitałowego wyrażanego w złocie
  • W obecnym środowisku bitcoin nie posiada żadnej wartości jako narzędzie zabezpieczające, uważa JP Morgan

Bitcoin rośnie na nagłówkach o adopcji. Nie idą za nią jednak twarde liczby

Tesla, BNY Mellon, Mastercard i PayPal ogłosiły działania, które wskazują na rosnącą akceptację i przyjęcie kryptowalut, popychając kapitalizację rynkową Bitcoina w górę o 700 mld USD od końca września 2020 r. w oparciu o zaledwie 11 mld USD w przepływach instytucjonalnych, co stanowi zaledwie 1,5% wzrostu kapitalizacji rynkowej – wyjaśnia JP Morgan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem JP Morgan oznacza to, że wartość bitcoina została spekulacyjnie podbita pomimo tego, że w rzeczywistości adopcja instytucjonalna stanowiła niewielki odsetek całego wzrostu rynku cyfrowych aktywów.

JP Morgan zarzuca również inwestującym w bitcoina, że alokują swój kapitał w pojedyncze aktywo, podobnie czyniąc na rynku akcji (kupując pojedyncze spółki zamiast dywersyfikować ryzyko).

Mainstreaming bitcoina zwiększa jego korelację z akcjami. Ponieważ posiadacze BTC i jednoimiennych akcji mają te same preferencje dotyczące ryzyka związanego z szokami makroekonomicznymi, takimi jak stopy procentowe, istnieje ryzyko jednoczesnego delewarowania w obu tych aktywach. Korelacja pomiędzy BTC i akcjami wzrosła znacząco w ciągu ostatniego roku i wygląda na to, że prawdopodobnie się utrzyma.

– W efekcie, bitcoin nie ma żadnej wartości jako narzędzie zabezpieczające w obecnym środowisku, biorąc pod uwagę, że ci sami inwestorzy, których przyciąga bitcoin, są zazwyczaj tym samym typem inwestorów, których przyciągają jednoimienne akcje na rynkach giełdowych – twierdzi JP Morgan.

Zespół analityków JP Morgan nie wierzy również w stwierdzenie, że bitcoin to zabezpieczenie przed niskimi stopami procentowymi oraz inflacją. Zamiast BTC rekomenduje swoim klientom wybranie bardziej tradycyjnych instrumentów finansowych: przed szokiem makroekonomicznym mają chronić jen oraz dolar, przed słabym wzrostem gospodarczym długoletnie obligacje amerykańskiego lub dolar wyceniany do walut wschodzących. Zabezpieczenie inflacyjne to natomiast głównie rynek towarowy i surowcowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | rekomendacje giełdowe 2020 | koszt dolara | index dax | biomed kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here