Naga Marketsbitcoin-btcW ostatnim czasie saldo bitcoinów przechowywanych na giełdach spadło do najniższego poziomu od ponad 3 lat. Wraz z dużym odpływem monet BTC z tego rodzaju platform, na rynku pojawiła się akumulacja najstarszej kryptowaluty. Analitycy z Glassnode stwierdzili, iż niekoniecznie może to być pozytywny sygnał. Zauważyli oni bowiem, że podobne silne gromadzenie bitcoinów widoczne było na początku 2018 r.

Bitcoin jest gromadzony przez inwestorów tak, jak na początku 2018 r.?

Analitycy z Glassnode zauważyli, iż saldo monet BTC przechowywanych na giełdach kryptowalutowych mocno zmalało w ostatnim czasie. Jak się okazuje, tak niski poziom nie był widoczny od bardzo dawna. Zjawisko to jest najczęściej postrzegane, jako bycze, ponieważ inwestorzy zabierają swoje bitcoiny z miejsca, gdzie mogliby je szybko sprzedać.Obok zaobserwowano również pojawienie się akumulacji najstarszej kryptowaluty. Eksperci nie mają jednak pewności co do tego, czy może ona zwiastować dalsze wzrosty. Głównym powodem obaw jest to, iż podobny wzorzec widoczny był także na początku 2018 r. Wtedy to bowiem po swoim dzikim rajdzie w kierunku 20 000 USD za monetę, bitcoin wpadł w bessę. 

akumulacja-bitcoinow-btc
Ponowna akumulacja bitcoinów (BTC). Źródło: Glassnode

Kluczową różnicą, o której wspomina Glassnode, jest to, że obecnie o 10% więcej podaży BTC, znajduje się w rękach inwestorów długoterminowych.

Kto akumuluje BTC?

Wśród najbardziej agresywnych osób akumulujących bitcoiny, analitycy wytypowali użytkowników określanych mianem „krewetek” i „krabów”. Inwestorzy ci posiadają w swoich portfelach mniej niż 10 BTC. 

akumulacja-btc
Wzrost akumulacji bitcoinów przez małych inwestorów. Źródło: Glassnode

Z raportu opublikowanego przez Glassnode wynika, że tendencja akumulacyjna ze strony wyżej wymienionej grupy użytkowników najstarszej kryptowaluty znacznie przyspieszyła od maja br. Obecnie HODLują oni najwyższy w swojej historii procent podaży BTC. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here