Naga MarketsbitcoinDługoterminowi posiadacze bitcoinów niechętnie rozstają się ze swoimi monetami BTC. Ze wskaźników zamieszczonych w cotygodniowym raporcie wydanym przez platformę Glassnode wynika, iż HODLerzy nie porzucają w panice swoich kryptowalut. Ponadto analitycy sugerują, że istnieje tu większe prawdopodobieństwo ponownej akumulacji bitcoinów, niż ich sprzedaży.

Bitcoin nadal trzymany przez HODLerów

Mimo spadków, do jakich doszło niedawno na rynku, wielu długoterminowych posiadaczy  BTC wiernie trzymało tę kryptowalutę. Z raportu wydawanego co tydzień przez platformę zajmującą się analizą danych umieszczonych na blockchainach, wynika, że znaczna część tzw. HODLerów nie wyprzedała się ze swoich bitcoinów.Analitycy zauważyli, iż na początku obecnej hossy inwestorzy kupili bardzo dużą ilość monet BTC. Te zaś w dużej mierze pozostały niewydane. 

bitcoin-pozycja-netto--dlugoterminowych-inwestorow
Wykres zmiany pozycji netto u długoterminowych posiadaczy bitcoina (BTC). Źródło: insights.glassnode.com

Inny wskaźnik pokazuje nam, że na rynku doszło do spadku liczby bardzo ’’młodych bitcoinów’’ – czyli tych przechowywanych w portfelach w okresie od tygodnia do miesiąca oraz od miesiąca do 3 miesięcy. Rosnący udział w rynku miały natomiast monety BTC w wieku od 3 do 12 miesięcy. Te z kolei były gromadzone od początku hossy z 2020 r. do stycznia 2021 r.

bitcoin-pozycja-netto--dlugoterminowych-inwestorow
Wykres przedstawiający realizację zysków oraz HODLowanie bitcoina z uwzględnieniem wieku monet BTC przypisanych do adresów kryptograficznych. Źródło: insights.glassnode.com

Inwestorzy będą ponownie akumulować BTC?

Glassnode zaprezentowało także wnioski wyciągnięte z obserwacji metryki CDD-90. Spadek w jej przypadku sugeruje, iż bitcoiny o dużej skumulowanej żywotności pozostają niewydane. Tym samym analitycy wyszli z założenia, że bardziej prawdopodobne jest to, iż długoterminowi posiadacze BTC będą ponownie je akumulować, a nie sprzedawać. 

bitcoin-CCD-90
Wykres CDD-90 dla bitcoina. Miara nadająca większą wartość monetom BTC, które nie zostały wydane od dłuższego czasu. Źródło: insights.glassnode.com

Aby lepiej to zobrazować, obok posłużono się tym samym wskaźnikiem z 7-dniową średnią kroczącą. Okazuje się, że w czerwcu osiągnął on wyjątkowo niską wartość, tak też stało się w 2020 r. jeszcze przed wzrostami na rynku. 

bitcoin-CCD-7
Wykres CDD-7 dla bitcoina. Miara nadająca większą wartość monetom BTC, które nie zostały wydane od dłuższego czasu. Źródło: insights.glassnode.com

Po korekcie, jaka pojawiła się niedawno na wykresie bitcoina, najstarsza kryptowaluta zaczęła odzyskiwać siły. Kurs BTC zamknął dwie ostatnie sesje powyżej linii 40 000 USD za monetę.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania złota znajdują się blisko najniższego poziomu od 4 tygodni
Następny artykułKurs funta do dolara w obliczu spotkania FOMC okiem MUFG
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here