Naga Markets

Bitcoin zmierza do “nieistotności” zdaniem przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego (EBC). W opinii dyrektora generalnego tej instytucji – Ulricha Bindseila oraz jednego z analityków – Jurgena Schaffa widoczna stabilizacja cenowa na wykresie tej wirtualnej waluty z tego tygodnia to” sztucznie wywołane ostatnie tchnienie przed drogą do nieistotności”. 

Bitcoin na drodze do “nieistotności”

Największa z kryptowalut wspięła się powyżej 17 tys. dol. za monetę, tymczasem bankierzy z EBC uważają, że jest to nic innego, jak ostatnie tchnienie przed nadchodzącą porażką. W opinii dyrektora generalnego banku centralnego UE – Ulricha Bindseila oraz jednego z analityków tej instytucji – Jurgena Schaffa stabilizacja cenowa na wykresie BTC z obecnego tygodnia może być tylko chwilowa. 







Swoimi spostrzeżeniami eksperci z EBC podzielili się w poście na blogu tego banku zatytułowanym “Ostatni bastion Bitcoina”. Choć dla entuzjastów czołowej wirtualnej waluty niedawny wzrost może stanowić nadzieję na dalsze odbicie cenowe, zdaniem wspomnianych bankierów BTC chyli się ku upadkowi.

Klęska FTX spowodowała panikę na rynku kryptowalut. W efekcie kurs BTC osunął się poniżej linii 16 tys. dol., ustanawiając nowy tegoroczny dołek w okolicy 15,5 tys. dol. za monetę. W ostatnich dniach kurs tej wirtualnej waluty doznał lekkiego ożywienia. 

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że jest to sztucznie wywołane ostatnie tchnienie przed drogą do nieistotności – było to już do przewidzenia, zanim FTX zbankrutował i wysłał cenę Bitcoina znacznie poniżej 16 tys. dol.” – napisali ekonomiści z EBC.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

BTC nie nadaje się do płatności

Idąc za ciosem, zarówno Ulrich Bindseil, jak i Jurgen Schaff zaatakowali największą z kryptowalut. Uznali bowiem, iż jest ona wątpliwa, jako środek płatniczy ze względu na “niedociągnięcia technologiczne”. W ich opinii transakcje dokonywane w BTC są “uciążliwe, powolne i drogie”.

Co więcej, eksperci ci podkreślili, że Bitcoin nigdy nie był używany w znaczącym stopniu do legalnych transakcji w świecie rzeczywistym. Uznali oni obok, iż kryptowaluta ta nie nadaje się również, jako inwestycja. 

Nie generuje przepływów pieniężnych (jak nieruchomości) ani dywidend (jak akcje), nie może być produktywnie wykorzystywany (jak towary) ani zapewniać korzyści społecznych (jak złoto). Wycena rynkowa Bitcoina opiera się zatem wyłącznie na spekulacji” – zaznaczyli. 

Możliwe regulacje kryptowalut nie są oznaką aprobaty

Bankierzy z EBC odnieśli się również do możliwości objęcia rynku wirtualnych walut ramami regulacyjnymi. Upadek FTX jeszcze mocniej przykuł uwagę organów regulacyjnych. Klęska ta może przyspieszyć ich działania w kierunku wirtualny walut. 

Zdaniem Ulricha Bindseila i Jurgena Schaffa ważne jest jednak to, aby nie pomylić regulacji z oznaką aprobaty. Ekspertów tych zaniepokoiła także duża energochłonność niektórych kryptowalut tj. Bitcoin. Ta bowiem negatywnie wpływa na środowisko. 

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj