Naga MarketsBitcoin (BTC) jest jak postać z kreskówki, ciągle umiera i zmartwychwstaje - twierdzi dyrektor Morgan Stanley Dennis Lynch dyrektor jednej z filii Morgan Stanley podzielił się zabawną analogią podczas dyskusji na corocznej konferencji inwestycyjnej Morningstar. Stwierdził, że zdumiewająca zdolność bitcoina do przeciwstawiania się przeciwnościom i podnoszenia się zarówno z technicznych, jak i fundamentalnych dołków przypomina umiejącą zmartwychwstawać, postać Kenny’ego z kreskówki South Park.

Bitcoin pomimo przepowiadanej śmierci, wciąż nie daje za wygraną

Szef firmy zarządzającej aktywami Counterpoint, filii Morgan Stanley – Dennis Lynch wyraził swoją wiarę w odporność wiodącej kryptowaluty na wszelkie rynkowe zawirowania. Dyrektor Morgan Stanley powiedział, że bitcoin jest jak Kenny z South Park w świecie finansów.– Lubię mówić, że bitcoin jest trochę jak Kenny z South Park – umiera w każdym odcinku i wraca ponownie – powiedział w swoim przemówieniu Lynch.

Przywołany serial znany jest ze specyficznego poczucia humoru, uosabianego przez występujący w nim gag, w którym jedna z postaci o imieniu Kenny w każdym odcinku umiera, tylko po to, by w kolejnym epizodzie zmartwychwstać i radośnie, zupełnie nieświadomie swojej śmierci przeżyć kolejną przygodę.

Chiny idą na wojnę z bitcoinem

Dane techniczne z Cointelegraph Markets ujawniają, że bitcoin (BTC) spadł o 14,04% w ciągu całego tygodnia w następstwie kolejnego chińskiego rozprawienia się z kryptowalutami.

Ludowy Bank Chin, czyli PBoC, ogłosił w tym tygodniu nową strategię walki z kryptowalutami w kraju. Departamenty prawne i rządowe będą starały się poprawić swoją koordynację, aby skutecznie tłumić działania związane z cyfrowymi aktywami.

Jednak według Lyncha, bitcoin posiada już niektóre cech antykruchości – takie jak: udział w planach rozwojowych dużych firm technologicznych, partycypacja w politycznym oraz medialnym establishmencie, czy duże zainteresowanie wśród rynków finansowych Wall Street.

– Myślę, że (bitcoin) w ostatnim czasie demonstruje pewne cechy antykruchości – powiedział Lynch.

invest

Termin antykruchość (antifragile) został ukuty przez cenionego autora Nassima Nicholasa Taleba w jego książce z 2012 roku o tym samym tytule, aby wyrazić definicję dla przeciwieństwa kruchości, jako czegoś, co zyskuje na światowym nieporządku.

– Antykruchość jest ponad wszelkimi naprężeniami czy wahaniami. Opiera się wstrząsom i pozostaje takie samo: antykruche w niepewnych czasach staje się lepsze – napisał w swojej książce Taleb.

Dobrze udokumentowanym przykładem tej teorii był poprzedni rekord bitcoina wynoszący 20 tys. USD. Wartość ta była pozornie nie do pokonania, zwłaszcza podczas bessy w latach 2018-2019 – a szczególnie po krachu finansowym pandemii, ściągającej BTC do poziomu 4 tys. USD. Jednak dzięki swoim cechom już rok później bitcoin potroił swój rekord, wzbijając się na poziom 65 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: neuca akcje notowania | dolar pln | kruk giełda | kurs forinta do złotówki | oncoarendi cena akcji | akcje cdr | xtb akcje opinie |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here