Naga Markets

Bitcoin (BTC) jest handlowany ze stratą, a ethereum (ETH) jest wyprzedane, sugeruje giełda kryptowalut KrakenZarówno bitcoin (BTC) jak i ethereum (ETH) notują w ostatnich tygodniach pokaźne spadki. Jednakże, giełda kryptowalut Kraken twierdzi, że to może nie być jeszcze koniec rynku byka dla tych dwóch największych kryptowalut.

Niedźwiedzie sygnały dla BTC i ETH płynące ze wskaźników

Według raportu opracowanego przez giełdę Kraken twierdzi, że wskaźnik Spent Output Profit Ratio (SOPR) mierzący zagregowany stan zysków lub strat bitcoin pokazuje, że bitcoin jest handlowany poniżej wartości godziwej.Podobnie w przypadku ethereum, gdzie giełda Kraken analizowała wskaźnik Market Value to Realized Value Ratio (MVRV Z-score) ukazujący stosunek wartości rynkowej do wartości zrealizowanej. Tu też widać, że ETH znajduje się obecnie poniżej swojej “rzeczywistej wartości”, twierdzi Kraken.

— Chociaż SOPR dla BTC pokazuje, że uczestnicy rynku handlują głównie BTC ze stratą, sytuacja była znacznie gorsza podczas ostatniego spadku bitcoina z poziomu 65 000 USD do 30 000 USD w okresie od maja 2021 do lipca 2021, zanim ustanowiono kolejne rekordowe poziomy cenowe – napisano w raporcie.

— Co więcej, wynik MVRV Z-score dla ETH plasuje kryptowalutę w strefie „wyprzedaży”, gdzie historycznie ethereum zmagało się przez długi czas zanim nastąpiło odbicie notowań – czytamy dalej.

Wskaźnik SOPR określa, czy właściciele bitcoinów sprzedają z zyskiem, czy ze stratą. Jeśli SOPR jest większy niż 1, posiadacze aktywów sprzedają z zyskiem. W przeciwnym razie sprzedają ze stratą.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

— Jeżeli wskaźnik przebije odczyt 1 i utrzyma się powyżej tego poziomu, może to sygnalizować koniec ostatniej korekty hossy. Jeśli jednak BTC pozostanie poniżej odczytu 1, podczas gdy cena nadal spada, może to potwierdzić, że BTC wszedł w cykl niedźwiedzia… – wskazuje Kraken.

Obecnie niedźwiedzi odczyt SOPR to jeszcze nie koniec świata. Jak twierdzi Kraken, podczas ostatniej korekty rynkowej bitcoina, wskaźnik przedstawiał znacznie gorszy obraz sytuacji. Największa kryptowaluta zdołała się jednak podnieść, a nawet ustanowić nowe maksima.

XTB

Wracając do wskaźnika MVRV Z-score, to mimo, że wskazuje on obecnie wyprzedanie na ETH, historia pokazuje, iż podczas takich odczytów inwestorzy akumulowali kryptowalutę. Można zatem mówić o potencjalnie byczej perspektywie dla tego rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkobp | kurs pekao | forex broker | kursy walut online | oncoarendi giełda | cena akcji pkp cargo | mercator giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here