Naga MarketsbitcoinDyrektor generalny platformy CryptoQuant Ki Young Ju zwrócił uwagę na duży odpływ bitcoinów z giełd. Podkreślił przy tym, że jest to pozytywny sygnał, ponieważ presja sprzedażowa uległa zmniejszeniu. Tym samym kurs BTC może przygotowywać się do kolejnego wybicia. Aktualnie najstarsza kryptowaluta handluje w okolicach 56 000 USD za monetę. Od ATH odnotowanego w połowie kwietnia dzieli ją obecnie blisko 14%.

  • W ciągu kilku ostatnich dni doszło do odpływu znacznej ilości bitcoinów z giełd kryptowalutowych
  • Popularny analityk oraz dyrektor generalny platformy CryptoQuant sugeruje, że presja sprzedażowa została osłabiona, co może przełożyć się na dalsze wzrosty
  • Zgodnie ze wskaźnikiem lęku i chciwości dla BTC, inwestorzy ponownie wykazują zachłanność na tę kryptowalutę

Bitcoin może przygotowywać się do wzrostów

Dyrektor generalny platformy CryptoQuant poinformował o tym, że w ostatnich dniach na giełdach kryptowalutowych doszło do odpływu dużej ilości bitcoinów. W podobnych sytuacjach cena BTC zazwyczaj przybierała na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Część inwestorów tej kryptowaluty przeniosła ją do zewnętrznych portfeli, co może świadczyć o ich ‘’byczym’’ nastawieniu. Ki Young Ju podkreślił przy tym, iż presja sprzedażowa uległa zmniejszeniu. To z kolei może zwiastować kontynuację wzrostów.

invest

W odwrotnych sytuacjach, gdy użytkownicy transferowali duże ilości bitcoinów na giełdy, najczęściej dochodziło do spadków. Tak też stało się, chociażby w pierwszym kwartale 2020 roku.  

Chciwość powraca na rynek

Wraz ze spadkiem kursu BTC z okolic 64 863 USD do poziomów poniżej 50 000 USD, wśród inwestorów zapanował niepokój. Aktualnie kryptowaluta ta handluje w okolicach 56 000 USD za monetę, a jej użytkownicy ponownie wykazują zachłanność.

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina wspięła się powyżej 58 000 USD, finalnie wczorajsza sesja została zamknięta jednak na minusie. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here