Naga Marketsbitcoin-btcBitcoin może być bardziej ekologiczny niż petrodolar. Z takiego założenia wyszedł Alex  Gladstein (dyrektor ds. strategii w Human Rights Foundation) oraz James McGinniss (prezes oraz współzałożyciel David Energy). Eksperci ci podzielili się swoimi przemyśleniami po tym, gdy Elon Musk oznajmił, iż Tesla nie zaakceptuje najstarszej kryptowaluty, jako formy płatności za własne towary i usługi – mimo że wcześniej miała to w planach. Decyzję tę podjęto w wyniku niepokoju o gwałtowny wzrost wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii do wydobycia BTC, takich, jak paliwa kopalne.

  • Ekolodzy coraz częściej krytykują najstarszą kryptowalutę ze względu na to, iż proces jej wydobycia pochłania bardzo dużo energii
  • Tesla wycofała się z planów przyjęcia bitcoina, jako formy płatności za własne towary i usługi. Wskazała przy tym na szkodliwy wpływ BTC na środowisko
  • Eksperci zwracają uwagę na to, że petrodolar zużywa więcej energii, niż wiele krajów świata, a mimo to firma, na której czele stoi Elon Musk akceptuje dolary amerykańskie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin, bardziej ekologiczny od petrodolara

Ze względu na krytykę ze strony ekologów, Tesla postanowiła wycofać się z planowanej akceptacji BTC, jako formy przyjmowania płatności. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Komentarz w tej sprawie wydał dyrektor ds. strategii w organizacji non-profit promującej oraz chroniącej prawa człowieka, a także prezes firmy zajmującej się dostawą energii elektrycznej. W opinii tych dwóch ekspertów, osoby atakujące najstarszą kryptowalutę powinny zwrócić uwagę na petrodolara, który jest bardziej szkodliwy dla środowiska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyżej użyty termin odnosi się do dochodów państw członkowskich Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową rozliczanych w dolarach amerykańskich. Obaj analitycy podkreślili, że petrodolar wspierany jest przez wojsko Stanów Zjednoczonych.

W 2017 roku oszacowano, że amerykański Departament Obrony znajdowałby się na 55 miejscu wśród największych emitentów dwutlenku węgla. Oczywiście gdyby był krajem. Wszystko dlatego, iż wojsko USA zużywa do miliona baryłek ropy dziennie!

Zdaniem Alexa  Gladsteina i Jamesa McGinnissa obrońcy środowiska powinni krytykować Teslę za akceptację dolara amerykańskiego, a nie wspieranie bitcoina. 

Potencjalne korzyści płynące z BTC

Eksperci przytoczyli również kilka zalet najstarszej kryptowaluty. Wspomnieli m.in. o tym, że w państwach, gdzie panuje duża inflacja, zapewnia ona ludziom dostęp do kapitału. Wskazali również, iż na świecie aż 4,3 miliarda osób żyje pod wpływem autorytaryzmu. 

Chciałbym zobaczyć, jak Ci którzy twierdzą, że bitcoin nie ma wartości, zobowiązują się do używania sudańskiego funta przez rok, a później wracają do swoich wcześniejszych przemyśleń o tym, iż wartość BTC jest przesadzona bądź nie istnieje – podkreślił Gladstein. 

Obaj eksperci dodali na koniec, iż kryptowaluta ta została stworzona po to, by stać się konkurentem światowej waluty rezerwowej. 

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here