Naga MarketsBitcoin (BTC): inwestorzy nadal hodlują kryptowaluty w oczekiwaniu dalszej hossyPomimo nadal rosnących cen cyfrowych walut, inwestorzy z rynku bitcoina chyba oczekują, że kurs kryptowaluty jeszcze dużo wzrośnie. W ciągu 30 dni aż 270 000 BTC zostało wycofanych z obszaru tzw. płynnej podaży.

  • Bitcoin drożeje, ale inwestorzy oczekują chyba na jeszcze lepsze czasy dla kryptowaluty.
  • Aż 270 000 BTC zostało wycofanych z obszaru płynnej podaży.

Bitcoin na “hodling”

Według danych opublikowanych przez firmę Glassnode, która gromadzi dane z rynku kryptowalut, „płynne” portfele na bitcoiny straciły w ciągu ostatniego miesiąca 270 000 BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane pokazują, że płynna podaż bitcoinów konsekwentnie spadała już w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Obecnie wynosi 21,3 proc. i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał zostać zmieniony.

Coraz mniej płynna podaż bitcoina może doprowadzić do skoku ceny kryptowaluty, która dziś kosztuje 33 320 USD.

Do tego warto dodać, że aż 3,9 miliona BTC opisywanych jako wysoce płynne jest utrzymywanych na scentralizowanych giełdach. Salda na takich platformach również spadają, a dane firmy analitycznej CryptoQuant wskazują, że rezerwy giełd zmniejszyły się od lipca o 13,8 proc.

Rośnie popyt

Z kolei rosnące inwestycje instytucjonalne mogą być znaczącą siłą napędzającą wyczerpywanie się zasobów płynnych bitcoinów. Firma Treasuries szacuje obecnie, że 33 podmioty instytucjonalne zgromadziły ponad 1,2 miliona BTC, czyli 6,5 proc. krążącej podaży.

W ciągu ostatnich kilku dni samo Grayscale zwiększyło swoje zasoby o około 25 000 BTC. Dziś podmiot ten ma 641 523,7 BTC.

Z danych firmy inwestycyjnej SwissBorg wynika, że ​​w drugiej połowie 2020 r. inwestorzy instytucjonalni kupowali średnio ponad 230 proc. nowowykopanych BTC. Dodając do tego zakupy ze strony PayPala i Square, popyt może sięgać nawet 500 proc. nowej podaży.

Do tego wszystkiego BlackRock złożył wniosek do SEC, w którym stwierdzono, że fundusz chce inwestować w instrumenty pochodne oparte na bitcoinie. Mówimy o firmie, która posiada aż 7,81 bln USD w zarządzanych aktywach, czyli ponad siedmiokrotność całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here