Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stolePożyczki bazujące na kryptowalutach są dostępne na rynku od co najmniej kilku lat. Jednak pomimo wielu niezaprzeczalnych zalet finansowania kryptowalutowego, wolumeny transakcyjne utrzymywały się na relatywnie niskich poziomach. Sytuacja uległa jednak zmianie w ostatnich miesiącach, kiedy Bitcoin zaczął zyskiwać na wartości.


Bitcoin dobrym pomysłem na pożyczkę? Pożyczkobiorcy nie obawiają się zmienności

„Po czterech miesiącach trendu spadkowego w zakresie obrotów, kwiecień wreszcie przyniósł odwrócenie złej passy i wolumeny pożyczek kryptowalutowych dynamicznie rosną. Co więcej lipiec podwoił dotychczasowe historyczne poziomy jeżeli chodzi o wolumeny wygenerowane jednego miesiąca” – komentują analitycy Long Hash, którzy przygotowali poniższy wykres:

Obroty na rynku pożyczek kryptowalutowych w przypadku 5 największych pożyczkodawców. Źródło: Long Hash

Jak widać, wartość pożyczonych środków w kryptowalutach w samym lipcu osiągnęła wartość 100 milionów dolarów, a łączna wartość dla ostatnich czterech miesięcy wyniosła 257 milionów dolarów, pokryła się z rezultatami z 16 wcześniejszych miesięcy.

Pomimo nagłego skoku w połowie 2019 roku rynek krypto-pożyczek nadal pozostaje mały. W momencie platformy skanujące ilość środków w pożyczkach kryptowalutowych mówią o 0,5 mld dolarów. Natomiast tylko w tym roku w USA udzielono standardowych pożyczek na ponad 311 miliardów USD.

„Mimo to, wzrost na rynku kredytów kryptograficznych jest oczywisty. Pytanie brzmi: Dlaczego tak się dzieje? Jak widać na powyższym wykresie, eksplozja jest odzwierciedleniem zwiększonej uwagi i nowej bazy klientów wprowadzanych na rynek przez produkty Dharma, Compound v2 i dYdx” – komentuje Long Hash.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here