Naga Marketsopłata transakcyjna w sieci bitcoinaDerville Rowland pełniąca funkcję dyrektora generalnego ds. postępowania finansowego w Centralnym Banku Irlandii stwierdziła, że rosnąca popularność kryptowalut takich, jak bitcoin jest powodem do niepokoju. O swoich obawach opowiedziała podczas jednego z wywiadów dla Bloomberga. W jej opinii inwestycje w krypto aktywa są wysoce spekulacyjne, a przy tym nieuregulowane. 

  • Kolejna osobowość z grona bankierów posiada negatywne nastawienie do bitcoina oraz podobnych mu kryptowalut
  • Derville Rowland uważa, iż rosnąca popularność tej klasy aktywów stanowi powód do niepokoju
  • Ta wysokiej rangi urzędniczka twierdzi również, że ludzie inwestujący w kryptowaluty powinni być świadomi tego, iż mogą stracić wszystko
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i podobne mu kryptowaluty stanowią duży problem

Według jednej z najwyższych urzędniczek irlandzkiego banku centralnego inwestycja w krypto aktywa jest bardzo ryzykowna. Derville Rowland uważa rosnącą popularność bitcoina oraz innych podobnych mu kryptowalut za powód do niepokoju. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas wywiadu udzielonego dla Bloomberga dyrektor generalna Centralnego Banku Irlandii ostrzegała inwestorów przed tym, że mogą oni stracić wszystko, wchodząc na ten wysoce spekulacyjny rynek. 

Derville Rowland znana jest z surowości. Nałożyła wiele restryktywnych kar finansowych na niektóre z największe firmy z sektora finansów w swoim kraju.

Inne negatywne opinie bankierów

Od początku bieżącego roku wartość bitcoina oraz kilku innych czołowych kryptowalut mocno wzrosła. W efekcie o rynku tym zrobiło się ponownie głośno. Za tą klasą aktywów nie przepada jednak wielu urzędników bankowych. 

W gronie bankierów, którzy obok Derville Rowland nieprzychylnie patrzą na bitcoina, znajduje się m.in. prezes Banku Japonii Haruhiko Kuroda. On również zwrócił uwagę na silne wahania pojawiające się na wykresach kryptowalut. W ubiegłym tygodniu podkreślił ponadto, że BTC jest rzadko używany, jako środek rozliczeniowy.

Negatywny stosunek do tej klasy aktywów posiada także prezes Banku Anglii Andrew Bailey. Nie tak dawno ostrzegał, że kryptowaluty nie mają żadnej wewnętrznej wartości. Co więcej uważa on, że ludzie powinni kupować je tylko wtedy, gdy są gotowi na utratę pieniędzy.

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here