Naga MarketsbitcoinZdaniem Pascala Blanque kryptowaluty pokroju bitcoina są symptomem tworzenia się baniek na rynkach finansowych. Podczas jednej z konferencji prasowych określił je mianem “farsy”. Według tego ekonomisty rządy i organy regulacyjne mogą w każdej chwili wpłynąć na dalsze losy BTC. Jedną z możliwości jest wprowadzenie nieprzychylnego prawa. W opinii dyrektora ds. inwestycji w Amundi jedyny pożytek, jaki płynie z najstarszej kryptowaluty to nakłanianie banków centralnych do emisji własnych cyfrowych walut (CBDC).

Bitcoin w centrum krytyki

W stronę najstarszej kryptowaluty oraz podobnych jej wirtualnych walut po raz kolejny rzucono nieprzychylne słowa. Tym razem bitcoin został zaatakowany przez Pascala Blanque. Ekonomista ten sprawuje funkcję dyrektora ds. inwestycji w Amundi – największym podmiocie zarządzającym aktywami na terenie Europy. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas przemówienia na konferencji prasowej posiadacz tytułu doktora finansów nazwał kryptowaluty takie jak BTC “farsą”. Jego zdaniem aktywa te są wręcz czymś absurdalnym. Ponadto uważa on, że stanowią one symptom tworzenia się baniek.

Kurs BTC na blisko 40% minusie od ATH

Po tym, gdy cena bitcoina spadła z okolic powyżej 64 000 USD do poziomów w pobliżu 30 000 USD, wśród inwestorów zapanował niepokój. W efekcie część społeczności kryptowalutowej wpadła w popłoch. 

Do osłabienia na wykresie BTC przyczyniła się m.in. informacja o tym, iż Państwo Środka zamierza rozprawić się z wydobyciem oraz handlem tą kryptowalutą. Według Pascala Blanque jedyną pozytywną rzeczą, jaką niesie ze sobą bitcoin, jest niejako nakłanianie banków centralnych do prac nad własnymi cyfrowymi walutami. 

Odnosząc się do sytuacji z Chin, ekonomista ten dodał, że rządy oraz organy regulacyjne mogą w każdej chwili „wyłączyć muzykę”. Innymi słowy społeczność kryptowalutowa będzie tańczyć tak, jak zagrają im władze. Mówiąc to, miał na myśli możliwość nałożenia surowych przepisów, które zniechęciłyby inwestorów do przebywania na tym rynku. 

„Zakazanie bitcoina byłoby nierozsądne”

Kilka miesięcy temu temat działań podejmowanych na szkodę najstarszej kryptowaluty został poruszony przez komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Hester Peirce. W przeciwieństwie do Pascala Blanque uważa ona, że rządy musiałyby być bardzo głupie, gdyby postanowiły zakazać bitcoina. Amerykańska prawniczka stwierdziła, że byłoby to równie absurdalne posunięcie, co próba wyłączenia Internetu.

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here